Gąsienice w Case IH

Marka Case IH weszła na rynek pojazdów gąsienicowych dla tego segmentu mocy silnika i jako pierwsza oferuje zintegrowaną konstrukcję tylnych gąsienic. Dzięki zachowaniu 4 punktów kontaktu z podłożem, w minimalnym stopniu uszkadza on glebę.

Ciągniki Magnum Rowtrac wykorzystują doświadczenie i wiedzę techniczną zdobyte przy budowie maszyn Quadtrac. Dostępne są dwie opcje pasa gąsienicy —  24 i 30 cali — które można zamontować w konfiguracji przystosowanej do rozstawu rzędów wynoszącego 88 lub 120 cali. Amortyzowana oś przednia ułatwia jazdę z zachowaniem 4 punktów kontaktu z podłożem i ogranicza ruchy do przodu i do tyłu w porównaniu z innymi maszynami gąsienicowymi. Przez zastosowanie amortyzowanej osi przedniej z kołami, która w minimalnym stopniu narusza strukturę gleby i zapewnia ciągłość przekazywania napędu przy skrętach oraz możliwość zablokowania mechanizmów różnicowych w sytuacjach wymagających zwiększonej przyczepności.

Ciągnik marki Case IH został wyróżniony podczas targów EIMA International w Bolonii. Specjaliści zasiadający w jury przyznali ciągnikowi Case IH Magnum 380 CVX Rowtrac tytuł Tractor of The Year 2015.
Po trudnym etapie selekcji, który obok marki Case IH wyłonił siedmiu innych konkurentów, tytuł „Tractor of The Year 2015”, nagroda w konkursie przeprowadzanym podczas międzynarodowych targów maszyn rolniczych i ogrodniczych EIMA International w Bolonii, przyznany został ciągnikowi Magnum 380 CVX Rowtrac marki Case IH.

Nadawany od 1998 r. tytuł Tractor of the Year to prestiżowe wyróżnienie przydzielane w uznaniu dla szczególnych osiągnięć technologicznych w projektowaniu maszyn rolniczych.
Ciągnik oferuje takie funkcje, jak przekładnia bezstopniowa CVX, łatwa w użyciu dźwignia Multicontroller, nowe pakiety oświetlenia LED oraz innowacyjny system „Rowtrac”, który zapewnia doskonałe przenoszenie mocy na podłoże, dzięki zastosowaniu gąsienic, ale przy równie minimalnych uszkodzeniach gleby jak w przypadku ciągników kołowych.

Renata Struzik, źródło: Case IH