Forum Budownictwa Wiejskiego w Łodzi

W sobotę 13 lutego 2010 roku w Łodzi już po raz szósty w ramach organizowanych przez Interservis Targów Budownictwa ,,Interbud” odbyło się Forum Budownictwa Wiejskiego. Zgodnie już z kilkuletnią tradycją jego współorganizatorem była Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

W tym roku dominującym tematem zorganizowanego z myślą o mieszkańcach wsi cyklu spotkań ze specjalistami od finansów, wykonawstwa i technologii była energia odnawialna. Rolnicy mogli dowiedzieć się miedzy innymi o korzyściach i zagrożeniach, jakie niesie za sobą budowa wiatraków czy o możliwościach zagospodarowania odpadów za pomocą przydomowych biogazowi. Ponadto o pozyskiwaniu funduszy unijnych na budownictwo wiejskie czy rozwój infrastruktury agroturystycznej.
Przez cały czas trwania Forum prezentowały się również firmy związane tematycznie z wykładami. Organizatorzy przygotowali też materiały konferencyjne oraz poczęstunek. Natomiast po zakończeniu seminarium rolnicy mieli okazję zwiedzić hale targowe.