Dzień Ziemniaka w Pucicach

W czwartek, 13 czerwca w Ośrodku Strzeleckim w Pucicach (woj. zachodniopomorskie) zorganizowany został Dzień Ziemniaka. Organizatorem imprezy było Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Producentów Ziemniaków „Plantator”, któremu towarzyszyła firma Bayer CropScience.

Po uroczystym otwarciu i omówieniu aktualnych spraw związanych z działalnością Stowarzyszenia, rolnicy mogli wziąć udział w prezentacjach przygotowanych przez zaproszone firmy. Jako pierwsza wystapiła firma Bayer, która w formie krótkiego referatu przedstawiła swoje nowe produkty do ochrony, m.in. ziemniaków i zbóż.
 

Po niej, swoją ofertę przedstawiły firmy blisko związane z branżą rolniczą. A były to: P.P.C. ADOB z Poznania (producent nawozów), LOMAX z Kołbaskowa (dysrybucja, sprzedaż oleju napędowego i opałowego), BHS Goleniów (sprzedaż, dystrybucja i serwis maszyn rolniczych) oraz UNIROL, mający swoją siedzibę w Borku Wlkp. Zaproszeni producenci rolni w trakcie spotkania mogli wymieniać swoje spostrzeżenia związane z prowadzeniem własnych gospodarstw. Dyskutowali na temat używanych metod i środków ochrony roślin. Mogli rówież bliżej przyjrzeć się produktom polecanym przez sponsorów imprezy.
Redakcja