Dzień otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

21 marca w godz. od 9.00 do 15.00 na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46-54) odbywać się będzie Dzień Otwarty.

W części ogólnej, która odbędzie się w auli Centrum Kongresowego (al. 29 Listopada 46) oprócz prezentacji oferty dydaktycznej planowane są dwa wykłady popularnonaukowe. Pierwszy wygłosi dr hab. Dorota Wojtysiak – „W świecie mikro i nano – historia mikroskopii”, a drugi dr inż. Marek Wajdzik “Czy myśliwi są potrzebni?”. Prezentacje przeplatane będą występami uczelnianych zespołów artystycznych – Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” oraz Chóru UR.

– Ekspozycję stoisk poszczególnych wydziałów zaplanowano w holu budynku Wydziału Leśnego (al. 29 Listopada 46). Poza częścią ogólną, zwiedzający będą mieli możliwość zwiedzenia wydziałów i uczestnictwa w warsztatach tematycznych, pokazach i wykładach. Maturzyści będą mogli zwiedzić też pasywną halę sportową oraz akademik – informują organizatorzy.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jest jedną z wiodących uczelni w dziedzinie nauk przyrodniczych w Polsce. Uczelnia wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie od 1890 roku rozwijały się nauki rolnicze i leśne. Uniwersytet Rolniczy dzisiaj to: 7 Wydziałów , 1 jednostka międzyuczelniana, około 11 tys. studentów, kilkadziesiąt kierunków studiów I, II i III stopnia oraz podyplomowych. Nowoczesna infrastruktura tj. 3 kampusy, 11 obiektów dydaktycznych, 29 stacji doświadczalnych (450 ha), Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdrój (6400 ha) gwarantują dogodne warunki dydaktyczne dla studentów jak i możliwość rozwoju naukowego dla pracowników.

Uczelnia prowadzi co roku kilkaset tematów badawczych, organizowanych jest wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych oraz międzynarodowych stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.

Uczelnia zapewnia profesjonalne przygotowanie specjalistów w dziedzinie nauk: rolniczych, leśnych, biologicznych, weterynaryjnych, ekonomicznych, przyrodniczych, technicznych. Ponadto prowadzone są badania w wielu strategicznych i innowacyjnych dziedzinach, skupiających się wokół sektora Life Science. Uczelnia jest wysoko ceniona w kraju i za granicą, stawia na jakość, mobilność i innowacyjne rozwiązania.

Źródło: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie