Zasmakuj z Uniwersytetem Rolniczym

W dniach 30 września-1 października  na terenie zabytkowego folwarku Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbędą się IV Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR”.

Głównym celem imprezy  jest propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz promocja produktów regionalnych i tradycyjnych z Województwa Małopolskiego. To także, jak podkreślają organizatorzy, wymarzone miejsce do poznania rolnictwa ekologicznego oraz branż z nim związanych.

Targi odbędą się w tym roku po raz czwarty i będą mieć charakter pikniku rodzinnego na otwartym powietrzu. W programie przewidziano pokazy kulinarne, pokazy browarnictwa, wspólne gotowanie potraw, porady trenera personalnego, wspólną gimnastykę na świeżym powietrzu, występy grup tanecznych, zespołów folklorystycznych, zespołów wokalno-instrumentalnych, liczne konkursy i wiele innych atrakcji – informuje Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Z myślą o gościach odwiedzających targi zaplanowano także  szereg atrakcji takich jak miedzy innymi: wykłady specjalistyczne dotyczące  zdrowego żywienia, bezpłatne porady żywieniowe, pokazy kulinarne, pokaz browarnictwa, konsultacje z trenerem personalnym, gimnastyka relaksacyjna, pokazy tańca oraz liczne konkursy.

Źródło: UR