Drony nad polami zbadają uprawy

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i firmą Poldrone z Gniezna stworzą innowacyjną usługę informatyczną dla rolnictwa przyszłości – SenseCrops.

reklama
Baner Kuhn Maxima
reklama
baner Interhandler

SenseCrops to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które w każdej fazie wzrostu rośliny (pszenica ozima, rzepak, kukurydza) wskaże przewidywany plon, ilość potrzebnego nawozu czy stan nawodnienia, z uwzględnieniem podziału na jednorodne części pól i szczegółową informację dotyczącą stanu gleby.

Niezbędne do tego dane zbierze latający nad polem uprawnym dron. Spersonalizowane usługi generowane będą w sposób autonomiczny na bazie sztucznej inteligencji i udostępniane w dedykowanym portalu rolniczym.

reklama
Baner SUmi
reklama
Baner Corner

Celem naukowców jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnym w skali kraju produktem – usługą informatyczną służącą optymalizacji zarządzania produktywnością upraw rolniczych.

reklama
Baner Samasz

Konsorcjum zdobyło grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu Szybka Ścieżka Agrotech. Całkowity koszt projektu wynosi niemal 9 mln zł.

reklama
Baner McHale
reklama
reklama

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI