Dobre tempo Agencji

ARiMR nie zwalnia tempa realizacji dopłat ONW. W ciągu pięciu dni otrzymało je już 225 tys. rolników. Agencja zapowiada, że do końca roku pieniądze z tego tytułu otrzyma ok. 580 tys. beneficjentów. Na ich konta zostanie przekazany łącznie 1 miliard złotych.

– ARiMR dołoży wszelkich starań, aby jak najsprawniej i jak najszybciej wypłacić pieniądze z tytułu ONW wszystkim uprawnionym rolnikom. Szczególny priorytet będą mieli ci gospodarze, którzy ucierpieli w trakcie tegorocznych klęsk żywiołowych – informuje biuro prasowe Agencji.

Tereny, na których panują niekorzystne warunki gospodarowania lub obszary górskie określane jako ONW, zajmują 56% powierzchni Polski. W zależności od ukształtowania terenu i jakości gleby rolnicy mogą otrzymać od 179 do 320 zł za 1 ha z tytułu dopłat ONW.
Wysokość przyznanych rolnikowi takich płatności zależy również od wielkości powierzchni gruntów leżących na obszarach ONW. I tak, jeżeli rolnik użytkuje od 1 do 50 ha gruntów rolnych leżących na obszarze ONW, otrzyma takie płatności w pełnej wysokości. Natomiast, gdy powierzchnia gruntów leżących na obszarach ONW wynosi od 50 do 100 ha, wtedy taki rolnik otrzyma połowę podstawowej stawki tych płatności. Jeszcze mniej, bo 25% podstawowej stawki dopłat ONW otrzymają rolnicy, którzy prowadzą swoją działalność na obszarach o trudnych warunkach gospodarowania lub terenach górskich o wielkości od 100 do 300 ha. Do gruntów powyżej 300 ha płatności nie przysługują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności