Do 10 czerwca z wnioskiem

10 czerwca mija ostateczny termin na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2011 r. – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ramach dopłat za 2011 rok polscy rolnicy otrzymają w sumie ok. 3,34 mld euro.

Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich rolnicy powinni złożyć od 15 marca do 16 maja br. Podobnie jak w latach ubiegłych dopuszczalne jest złożenie takich wniosków w ARiMR do 10 czerwca, jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia należna wnioskodawcy wysokość dopłat będzie pomniejszana o 1 procent. Wnioski można składać osobiście w biurach powiatowych ARiMR lub za pośrednictwem poczty, o dotrzymaniu terminu w tym drugim przypadku decyduje data nadania przesyłki.
Dotychczas biura powiatowe ARiMR zarejestrowały ponad 1,353 mln takich wniosków, z tej liczby nieco ponad 22 tys. wniosków zostało złożonych po 16 maja. To oznacza, że rolnicy, którzy nie dotrzymali podstawowego terminu, otrzymają za ten rok niższe dopłaty bezpośrednie.
Tegoroczny nabór wniosków jest już ósmym z kolei, w którym rolnicy mogą ubiegać się o płatności bezpośrednie będące głównym instrumentem Wspólnej Polityki Rolnej realizowanej przez Unie Europejską. W ramach dopłat za 2011 rok polscy rolnicy otrzymają w sumie ok. 3,34 mld euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności