Dni Kukurydzy w Skrzelewie już wkrótce!

Już 4. października b.r. w Skrzelewie (gm. Teresin, pow. Sochaczew, woj. mazowieckie) odbędą się XVII Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego I Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian.

Impreza ta odbędzie się pod hasłem „Kukurydza jest rośliną przyszłości – przyszłość należy do kukurydzy”. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 11:00, ale już od godz. 9:00 można przyjeżdżać do Skrzelewa – wtedy rozpocznie się impreza, a wraz z nią prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych, prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej, wystawa sprzętu rolniczego i zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę.

W programie Dni Kukurydzy przewidziane jest między innymi:

  • godz. 10:00 – pokaz użytkowania maszyn rolniczych, kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych, wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych, konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami oraz konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.
  • godz. 11:00 – oficjalne otwarcie i powitanie gości
  • godz. 12:30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych
  • godz. 13:00 – rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród

Odwiedzający mogą liczyć na pokazy maszyn w nowych technologiach, pokaz wykorzystania sprzętu do zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy, konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych. Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem, czy dealerem i klientem. W imprezie, co roku uczestniczy ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników to nawet 8 tys.

Prezentowane będą poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian (a jest ich prezentowanych prawie 100).
Renata Struzik