Concordia przekazuje rolnikom gaśnice

Według statystyk pożary to żywioł najczęściej atakujący gospodarstwa rolne, zabudowania, plony i maszyny. Po upałach jakie wystąpiły w ostatnich dniach w Polsce, zagrożenie zwiększyło się, a strażacy ostrzegają przed pożarami. Sposobem na ochronę maszyn rolniczych może być ubezpieczenie Concordia Agro Ekspert.

Grupa Concordia ma w ofercie ubezpieczenie maszyn Agro Ekspert, skierowane do posiadaczy lub użytkowników maszyn rolniczych. W jego skład wchodzi m.in. ubezpieczenie maszyn rolniczych tzw. Agro Casco, ubezpieczenie maszyn, urządzeń i wyposażenia od ognia i innych zdarzeń losowych.
Zabezpieczenie maszyn powinno być bardo ważną kwestią dla rolnika, dlatego Towarzystwo postanowiło rozpocząć akcję uświadamiającą swoim Klientom zagrożenie i jednocześnie przekazać im sprzęt, który pomoże opanować pożar w zarodku. Jak się bowiem okazuje, niewiele gospodarstw rolnych ma na wyposażeniu sprawną gaśnicę, a często jej użycie ogranicza straty do minimum i zapobiega rozprzestrzenieniu się pożaru.
-Pomysł przekazania gaśnic rolnikom zrodził się w sieci sprzedaży. Nasi Agenci, którzy są najbliżej swoich Klientów często wychodzą w własną inicjatywą i pomysłami – opowiada Anna Bernacka Matras, Dyrektor Biura Sprzedaży Kompleksowej Grupy Concordia. – Akcja skierowana jest głównie do Klientów z branży rolno-spożywczej. Najczęściej są to gospodarstwa indywidualne słabiej wyposażone w sprzęt przeciwpożarowy. Chcemy, by miała ona bezpośrednie działanie prewencyjne oraz zwróciła uwagę Klientów na stosowanie zabezpieczeń w ich gospodarstwach.

Ok 400 gaśnic, zakupionych za kwotę około 30 tysięcy złotych, właśnie trafia do rąk rolników za pośrednictwem naszych oddziałów i pośredników. Część z nich zostanie przekazana w sezonie jesiennym.
-To pierwsza tego typu akcja, którą organizuje Grupa Concordia – mówi Anna Bernacka Matras. – Planowane są kolejne, tak, aby nasi Klienci będąc świadomymi zagrożeń byli nie tylko ubezpieczeni, ale również wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Nie sztuką jest wypłacać odszkodowania, o wiele trudniejsze jest pobudzać świadomość i edukować. Chcemy, aby nasi Klienci czuli się bezpiecznie z Concordią.

Informacja uzupełniająca
Grupa Concordia obecna jest na polskim rynku od 1996 roku. Specjalizuje się w ubezpieczeniach rolnych, ubezpieczeniach ochrony prawnej, systemach ubezpieczeń dla firm oraz bancassurance dla bankowości spółdzielczej. Jako jedyny ubezpieczyciel w naszym kraju współpracuje ze wszystkimi zrzeszeniami banków spółdzielczych. W skład Grupy wchodzi Concordia Polska, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz WTUŻiR Concordia Capital S.A. Dynamiczny rozwój firmy został dostrzeżony m.in. przez dziennik Rzeczpospolita”, który przyznał Firmie drugie miejsce na Najlepsze Towarzystwo Ubezpieczeń Majątkowych 2008. Swoich klientów Concordia obsługuje w 9 oddziałach, 23 przedstawicielstwach i agencjach przy współpracy 330 banków spółdzielczych, w których dostępne są ich produkty.

Źródło: Grupa Concordia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności