Claas odebrał nagrody na targach SIMA 2015

Podwójne przyznanie tytułu „Maszyna roku 2015” dla firmy Claas

Ponad 150 osób wzięło udział w ceremonii wręczenia nagród na stoisku francuskiego magazynu rolniczego „Terre-net”. W kategorii „Kombajny” Jury zachwycił nowy kombajn TUCANO, a w kategorii „Kosiarki” nagrodę otrzymała kosiarka DISCO 9200 z nową belką tnącą MAX CUT.

TUCANO – średnia klasa oferująca komfort premium                                            
Kombajn TUCANO należy do segmentu premium w górnej klasie średnich kombajnów.  Osiem modeli obejmuje zakres mocy od 245 do 378 KM. Dzięki systemowi omłotu APS oraz APS HYBRID SYSTEM, seria ta jest znana z możliwości stosowania do wielu rodzajów upraw oraz połączenia wydajności i wysokiej jakości słomy. Nowy TUCANO, zaprezentowany latem 2014 r,. został ulepszony pod względem technologii oraz wizualnie zbliżony do kombajnu LEXION. Wszystkie nowe modele otrzymały liczne, komfortowe funkcje z serii LEXION. Aktualnie TUCANO oferowany jest w trzech seriach: 500 z systemem omłotu APS HYBRID, seria 400 z systemem APS oraz seria 300 z konwencjonalnym systemem omłotu.

DISCO 9200 z nową belką tnącą MAX CUT                                                       
Claas rozpoczął latem ubiegłego roku produkcję nowej belki tnącej MAX CUT własnego projektu. Jest ona sercem kosiarki DISCO produkowanej w fabryce maszyn zielonkowych Claas w Bad Saulgau. Ze względu na rozbudowę istniejącej tam hali produkcyjnej ulepszono funkcjonowanie i jakość pracy maszyn, oraz rozpoczęto produkcję istotnych komponentów maszyn.

Łącznie 28 nowych modeli o szerokości roboczej od 2,60 do 9,10 m, w którym nowa belka tnąca jest już wbudowana, zostało przedstawionych latem 2014 r. W ofercie są również dwie kosiarki wielkopowierzchniowe DISCO 9200 BUSINESS i 9200 C BUSINESS dla dużych gospodarstw i firm usługowych. Kosiarki wielkopowierzchniowe DISCO 9200 dostępne są również z systemem AUTOSWATHER z zespołem aktywnej taśmy.

W tym roku tytuł „Maszyna Roku 2015” został przyznany po raz pierwszy na targach SIMA. 19 Redaktorów technicznych z ośmiu krajów europejskich przyznało nagrody w 17 kategoriach dla najlepszych innowacyjnych technologii rolniczych.