fbpx
Strona głównaUprawaCalypso i Karate Zeon na stonkę kukurydzianą

Calypso i Karate Zeon na stonkę kukurydzianą

Minister rolnictwa wydał zezwolenia na jednorazowe dopuszczenie do obrotów środków ochrony roślin o nazwie Karate Zeon 050 CS (Syngenta) i Calypso 480 SC (Bayer) z przeznaczenie do stosowania w uprawach kukurydzy przeciwko zachodniej kukurydzianej stonce korzeniowej.

O pomyślnej dla producentów kukurydzy informacji poinformował przedwczoraj Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Jak napisano w komunikacie obydwa środki dopuszczone do zwalczania stonki kukurydzianej mogą być stosowane w terminie od 7 sierpnia do 30 października 2009. Zarówno Calypso jak i Karate Zeon można zastosować tylko jeden raz podczas sezonu wegetacyjnego.
Calypso 480 SC firmy Bayer jest środkiem owadobójczym w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania z wodą (150-400 l/ha). Zalecana dawka wynosi 0,2 l/h.
Karate Zeon 050 CS firmy Syngenta jest również środkiem owadobójczym, tyle że, w formie zawiesiny kapsuł również do rozcieńczania z wodą (150-400 l/h). Zalecana dawka także wynosi 0,2 l/h.
Więcej informacji na stronach PIORiN (www.piorin.gov.pl/) oraz producentów środków, czyli firm Bayer (www.bayer.com.pl) i Syngenta (www.syngenta.pl).

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.