fbpx
Strona głównaFirmy i produktyBronisze wypłacą wcześniej dywidendę

Bronisze wypłacą wcześniej dywidendę

Rok wcześniej niż zakładał biznesplan Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach wypłaci dywidendę. Akcjonariusze spółki otrzymają po 29 zł za każdą akcję – poinformowała redakcję Wrp.pl, Małgorzata Skoczewska, rzecznik prasowy RH w Broniszach.

Po raz pierwszy, akcjonariusze (ponad 800 osób fizycznych i prawnych) otrzymają w tym roku dywidendę. Zarząd Rynku Hurtowego w Broniszach zgłosił taką uchwałę, którą przyjęło Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Właściciele spółki mają prawie 120 tysięcy akcji. Na wypłatę dywidendy przewidziano 3,5 miliona złotych. Największym udziałowcem jest Skarb Państwa mający ponad 59% akcji, indywidualni producenci i handlowcy mają prawie 23% akcji WR-SRH SA w Broniszach, 13% ma Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wypłata dywidendy przewidziana jest na 17 sierpnia.


Informacje dodatkowe:

Spółka akcyjna pod nazwą Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA została zawiązana w 1995 roku, a jej siedzibą zostały podwarszawskie Bronisze. Rynek jest zbudowany na 35 hektarach powierzchni, w tym 8 hektarów zajmują hale i wiaty handlowe. Działa na nim 450 handlowców w halach i wiatach i ok. 1000 producentów na powierzchniach handlowych odkrytych. Średnia dobowa liczba pojazdów odwiedzających Rynek wynosi 5500 sztuk. Bronisze obsługują 14 milionów konsumentów, a szacowana wielkość rocznych obrotów handlowych to 1 100 000 ton.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.