Bayer CropScience wzmacnia sektor warzyw i owoców

Bayer CropScience przejmuje amerykańską spółkę biologiczną AgraQuest za 425 milionów dolarów. To kolejny kamień milowy wzmacniający sektor warzyw i owoców BCS.

Spółka Bayer CropScience ogłosiła , że podpisała umowę zakupu firmy AgraQuest, Inc. za cenę nabycia wynoszącą 425 milionów dolarów (około 340 milionów euro). AgraQuest z główną siedzibą w Davis (stan Kalifornia, USA) jest globalnym dostawcą innowacyjnych biologicznych środków ochrony przed chorobami i szkodnikami, opartych na naturalnych mikroorganizmach. Dzięki temu przejęciu spółka Bayer CropScience będzie mogła zbudować wiodącą platformę technologiczną dla produktów ekologicznych oraz wzmocnić swoją strategicznie istotną działalność w sektorze owoców i warzyw, co będzie także związane z pojawieniem się nowych możliwości w innych uprawach i na innych rynkach. Produkty biologiczne są w szerokim zakresie stosowane do ochrony przed szkodnikami oraz chorobami; oferują rolnikom zintegrowane programy ochrony w celu minimalizacji rozwoju odporności i maksymalizacji plonów.
Przejęcie musi zostać zatwierdzone przez stosowne instytucje państwowe.
Rosnący rynek owoców i warzyw, obecnie stanowiący 25% naszej sprzedaży, jest dla nas ważny ze względów strategicznych. Planujemy uzyskać sprzedaż wynoszącą 3 miliardy euro do roku 2020 w tym segmencie. Przejmując AgraQuest, podkreślamy nasze ambicje rozwoju” – powiedziała Sandra Peterson, prezes Bayer CropScience, wysyłając tym samym silny sygnał w stronę rynku. Dodała: “Jesteśmy pierwszą firmą w naszym sektorze przemysłu, która oferuje rolnikom prawdziwie wszechstronny asortyment zintegrowanych rozwiązań dla upraw opartych na nasionach, cechach i produktach łączących chemiczną ochronę upraw i kontrolę biologiczną“.
Dopasowane portfolio i obiecująca oferta badawczo-rozwojowa AgraQuest pomoże spółce Bayer CropScience zbudować rozległą platformę technologiczną, a także umożliwi wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów nowej generacji. Ponadto dzięki temu przejęciu będzie możliwe optymalne wykorzystanie synergii badań i rozwoju, produkcji i rynku, co zapewni zwiększenie wartości dla spółki Bayer CropScience i jej klientów. “AgraQuest poszerza nasze istniejące portfolio biologicznych środków ochrony przed szkodnikami, skoncentrowane na odnoszącym sukcesy biologicznym środku nicieniobójczym VotivoTM, co umożliwia nam dalszy wpływ na platformę biotechnologiczną, którą nabyliśmy wraz z Athenix Corporation” – powiedziała Sandra Peterson.

Jesteśmy dumni, że staliśmy się częścią Bayer CropScience” – skomentował Marcus Meadows-Smith, dyrektor generalny AgraQuest. “AgraQuest ma idealną pozycję lidera technologicznego na globalnym rynku biologicznym i dzięki połączeniu sił z Bayer CropScience będziemy mogli opracować rewolucyjne, dopasowane do potrzeb rynku produkty biologiczne. Wszyscy pracownicy AgraQuest pracują z pasją nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań, mających na celu zapewnienie lepszej żywności. Teraz rolnicy w każdym zakątku świata będą mieć dostęp do produktów opracowanych dzięki ich ciężkiej pracy“. AgraQuest dysponuje własnym zespołem handlowym na rynku środków ochrony upraw NAFTA – sprzedaje swoje produkty ekologiczne poprzez sieć dystrybutorów i partnerów w innych rejonach świata.
Aktualne portfolio produktów firmy obejmuje dobrze znane marki produktów, do których należą środki grzybobójcze Serenade®, Rhapsody®, Sonata® i Ballad® oraz owadobójcze Requiem®, zapewniające wydajną ochronę przed szkodnikami oraz chorobami i uzupełniające ofertę produktową firmy Bayer CropScience. Firma Bayer CropScience przejmie także platformę technologiczną AgraQuest i jej obiecującą ofertę nowych biologicznych środków ochrony. Obecnie na etapie rozwoju znajduje się kilka nowych produktów z oferty, które obejmują między innymi środki roztoczobójcze, grzybobójcze i nicieniobójcze, a wyniki wczesnych ocen roboczych są pomyślne. Dzięki przejęciu firma Bayer CropScience zintegruje najnowszą placówkę produkcyjną biopestycydów AgraQuest w Tlaxcala w Meksyku, a także obiekt badawczo-rozwojowy firmy znajdujący się w Davis. Firma AgraQuest zatrudnia ogółem około 250 pełnoetatowych pracowników.

Produkty AgraQuest są dostępne obecnie w ponad 30 krajach, między innymi w Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, a także w krajach europejskich (Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Włochy). Produkty AgraQuest stosowane są w różnych segmentach rynku jak np. uprawa owoców i warzyw, uprawy wielkoobszarowe, ochrona po zebraniu plonów, nawierzchnia trawiasta, dom i ogród oraz zdrowie zwierząt.

O Bayer CropScience
Spółka Bayer jest globalnym przedsiębiorstwem, zajmującym się głównie ochroną zdrowia, żywieniem, nowymi technologiami materiałowymi. Bayer CropScience, podgrupa Bayer AG, z roczną sprzedażą 7.255 mld euro (2011), jest jedną z wiodących, innowacyjnych spółek, zajmujących się ochroną roślin, nierolniczą kontrola szkodników, nasiennictwem i biotechnologią. Spółka oferuje szeroką paletę produktów oraz obszerne zaplecze usług dla nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa i dla klientów spoza działalności rolniczej. Bayer CropScience zatrudnia około 21.000 pracowników na całym świecie – spółka jest obecna w ponad 120 krajach. Dalsze informacje dostępne są na stronie internetowej www.press.bayercropscience.com

O AgraQuest
AgraQuest, Inc. jest globalnym przedsiębiorstwem biotechnologicznym, skoncentrowanym na odkrywaniu, wytwarzaniu i produkcji wysokoefektywnych biopestycydów w celu zwiększenia produkcji rolniczej. Będąc liderem w branży produktów ekologicznych i nowym sektorze środków o niskiej zawartości chemikaliów, AgraQuest znajduje się na czele zmian branży żywieniowej, zapewniając rolnikom rozwiązania oferujące najlepszą w klasie ochronę przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia chemikaliami środowiska i stworzeniu zrównoważonych możliwości dla rolników. Dzięki działom rolnictwa i bioinnowacji AgraQuest skupia się na produktach naturalnych przeznaczonych do ochrony przed szkodnikami i poprawy plonów dla światowego rynku rolnictwa, ogrodnictwa i bezpieczeństwa żywności. Główni udziałowcy AgraQuest to m.in. Otter Capital, TPG Biotech, Loudwater Investment Partners, Generation Investment Management, Halcyon Capital, SwissRe oraz kilka szwajcarskich zrównoważonych funduszy inwestycyjnych. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.agraquest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności