BASF zadba o ścieki

Firma BASF wprowadza na rynek nowy flokulant kationowy Zetag® ULTRA w formie proszku o bardzo dużej masie cząsteczkowej, który przeznaczony jest do separacji ścieków komunalnych i przemysłowych w postaci stałej lub płynnej.

Ze względu na dobre właściwości wiążące Zetag® ULTRA wykazuje doskonałą wydajność w zakresie odwadniania. Produkt oferuje wysoką integrację koagulantu, co pozwala zachować odporność na siły ścinające – jest to niezwykle istotne przy wykorzystaniu technik wirnikowych oraz flotacji ciśnieniowej rozpuszczonym powietrzem.
Obecnie oczyszczalnie ścieków przemysłowych i komunalnych nastawione są na osiąganie maksymalnej wydajności pod rosnącą presją redukcji kosztów – powiedział Marcus Fuest, reprezentujący Global Industry Marketing Water Solutions. – Produkt Zetag® ULTRA zyskał uznanie dzięki doskonałej wydajności w wielu oczyszczalniach na całym świecie. Nasi klienci donoszą, że ilość zbitej masy odwodnionego osadu ściekowego wzrosła średnio o 15%. Ponadto odwirowana ciecz ma poprawione właściwości w zakresie przechwytywania. 
Nowe flokulanty pozwalają na efektywniejszą pracę nowoczesnych oczyszczalni. Struktura cząsteczkowa Zetag® ULTRA pozwala na uzyskanie większej ilości zbitej masy osadowej, co wpływa korzystnie dla środowiska ze względu na mniejsze zużycie energii podczas transportu, usuwania i spalania. Ma to pozytywny wpływ na emisję dwutlenku węgla zakładów oczyszczających ścieki. 
Produkt Zetag® ULTRA zostanie zaprezentowany podczas międzynarodowych targów „IFAT 2014” poświęconym tematyce zarządzania zasobami wodnymi, odpadami, ściekami i surowcami, które odbędą się w Monachium w dniach 5-9 maja 2014 r. Przy stoisku nr 237/336 firma BASF zaprezentuje innowacje i rozwiązania dla przemysłu oczyszczania wody.
(Źródło: BASF)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności