BASF partnerem Centrum Nauki Kopernik

BASF został wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współpraca z CNK rozpoczęła się we wrześniu 2010 i potrwa na początek pięć lat. Szczególnie ważne dla obu partnerów są kwestie merytoryczne.

Firma BASF Polska zobowiązała się do finansowego wsparcia laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik. Obie strony będą również dążyć do pogłębiania współpracy w zakresie doświadczeń chemicznych przeznaczonych dla uczniów. Takie doświadczenia od lat są udoskonalane przez BASF w podobnych laboratoriach na całym świecie.
BASF zbudował i prowadzi laboratoria dla dzieci i młodzieży w Ludwigshafen w Niemczech, gdzie znajdują się największy zintegrowany kompleks chemiczny na świecie oraz centrala firmy. Rocznie przyjmujemy tam na zajęcia chemiczne kilkadziesiąt tysięcy uczniów ze szkół w całych Niemczech. Ponadto w piętnastu krajach na całym świecie BASF zaangażował się w powstanie podobnych laboratoriów chemicznych. To dla mnie niezwykły zaszczyt i powód do dumy, że mogę uczestniczyć w powołaniu pierwszej tego typu inicjatywy naszej firmy w Europie Środkowej” – podkreślił dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska.

“Współpraca z BASF jest dla nas bardzo ważna nie tylko ze względu na wsparcie finansowe. Liczymy tu także na współpracę merytoryczną, która pozwoli połączyć doświadczenie BASF w tworzeniu laboratoriów w Niemczech oraz naszą wiedzę na temat edukacji nieformalnej i umiejętność pracy z różnymi grupami odbiorców. Skorzystają na tym przede wszystkim przyszli użytkownicy laboratoriów Centrum Nauki Kopernik” – mówi Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik zostanie oficjalnie otwarte na początku listopada 2010. Laboratorium chemiczne zostanie otwarte w drugim kwartale 2011.

Laboratorium chemiczne jest jednym z czterech laboratoriów edukacyjnych (chemia, fizyka, biologia, robotyka) w ofercie Centrum Nauki Kopernik. Rocznie ma gościć ok. 10 000 uczniów ze szkół w całej Polsce.

Wrp.pl na podst BASF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności