ATLAS w Rumunii

ATLAS kupił większościowy pakiet udziałów rumuńskiej GRUPY ROMCOLOR. W jej skład wchodzą trzy spółki: ROMCOLOR SA, SINTECO i CEZAL. Firma pochodzi z miejscowości Oradea, w północno-zachodniej części kraju, niedaleko granicy z Węgrami.

“””

ROMCOLOR jest producentem budowlanych mieszanek cementowych i gipsowych, systemów ociepleń oraz farb i lakierów. Zajmuje się dystrybucją swoich wyrobów, a także usługami w zakresie ocieplania domów. – Suma przychodów spółek wynosi ok. 50 mln zł, przy dodatnim wyniku finansowym. ROMCOLOR w sposób bardzo umiejętny wykorzystuje unijne środki na rozwój, wymaga jednak dodatkowych nakładów finansowych oraz pomocy w sferze badawczo-projektowej i w zakresie nowoczesnych systemów sprzedaży – mówi Henryk Siodmok, prezes GRUPY ATLAS. W ciągu najbliższych trzech lat ATLAS planuje zainwestować w Rumunii 5 mln euro.
Dotychczasowe doświadczenia ATLASA na rynkach zagranicznych pokazały, że jednym z czynników, który decyduje o powodzeniu, jest lokalny partner, znający specyfikę tamtejszego rynku i zasady na nim panujące. Dlatego, pomimo przejęcia przez ATLAS ponad 80% udziałów, w spółce pozostają czterej rumuńscy współwłaściciele. Ich doświadczenie oraz atlasowe możliwości inwestycyjne mogą przełożyć się na całkiem nową jakość. Rynek rumuński (ponad 22 mln obywateli) jest drugim, co do wielkości – po polskim – rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.
Zakup ROMCOLORU, to kolejny krok na drodze budowania pozycji ATLASA w tym rejonie Europy – dodaje Henryk Siodmok. – ROMCOLOR jest producentem bardzo dobrych farb – rozpuszczalnikowych, wodnych i specjalistycznych. My ich nie produkujemy, więc wzbogacą one naszą ofertę produktową. Ponadto z Rumunii śmiało możemy zaopatrywać także rynki węgierski, serbski i mołdawski.
Jest to kolejne przejęcie, jakiego dokonał ATLAS. We wrześniu minionego roku łódzka firma nabyła większościowy pakiet udziałów białoruskiej spółki TAJFUN – lidera w produkcji chemii budowlanej na tamtejszym runku – a w kwietniu tego roku również większościowy pakiet gdańskiego IZOLMATU, producenta pap.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności