ATLAS przejął IZOLMAT

14 kwietnia ATLAS, lider chemii budowlanej na polskim rynku, stał się większościowym udziałowcem gdańskiego producenta pap, kupując 86% udziałów gdańskiego Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Budowlanych IZOLMAT sp. z o.o. Reszta udziałów pozostaje w rękach osób prywatnych.

– Dzięki tej transakcji powiększamy naszą propozycję rynkową o materiały, których do tej pory nie produkowaliśmy – mówi Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas. – W strukturze grupy od kilku lat funkcjonuje spółka IZOHAN, produkująca bitumiczne wyroby hydroizolacyjne, teraz dołączył IZOLMAT. Wyroby obu tych firm stanowią w tej chwili największą kompleksową ofertę w dziedzinie wyrobów izolacyjnych na polskim rynku.

IZOLMAT powstał jako firma państwowa, w 1946 roku. W 1991 przeszedł prywatyzację, stając się spółką pracowniczą. Oferuje nowoczesne systemy izolacji w zakresie hydro- i termoizolacji dachów, fundamentów i tarasów. Jego sztandarowym produktem są asfaltowe papy zgrzewalne wysokiej jakości, w tym papy o właściwościach hamujących rozprzestrzenianie się ognia (wyłączność na Polskę ich produkcji według Patentu Europejskiego EP 0634515). Jest to nowoczesne przedsiębiorstwo, zarządzane zgodnie z wymaganiami europejskich norm ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004. Zatrudnia 63 osoby, przychody ze sprzedaży w 2009 roku wyniosły ponad 50 mln złotych.

– Jestem przekonany, że decyzja o sprzedaży większościowego pakietu udziałów GRUPIE ATLAS wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój firmy – stwierdził Wojciech Chmielecki, prezes IZOLMATU.

GRUPA ATLAS jest producentem numer 1 na polskim rynku chemii budowlanej. W jej skład wchodzi 14 polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Markę ATLAS rozpoznaje ponad 80 proc. Polaków. Wyroby koncernu produkowane są w 14 fabrykach, należą do niego także kopalnie gipsu i anhydrytu oraz piasku kwarcowego, a także złoża wapienia. Łączne przychody spółek grupy w 2009 roku wyniosły ponad 1 miliard złotych.