fbpx
Strona głównaPozostałeArla Foods zdobyła certyfikat ISO 22000:2005

Arla Foods zdobyła certyfikat ISO 22000:2005

W dniu 30 listopada 2005 Arla Foods Sp. z o.o., należąca do koncernu Arla Foods, jednego z największych w Europie producentów wyrobów mleczarskich, uzyskała certyfikat ISO 22000:2005.

W ten sposób Arla Foods stała się pierwszą polską firmą w branży spożywczej, która może się pochwalić tym międzynarodowym certyfikatem systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Norma ISO 22000:2005 została opublikowana przez International Organization for Standardization (ISO) 1 września 2005. Łączy istniejący system HACCP z dobrymi praktykami (np. GMP/GHP) oraz standardem ISO 9001. Nowa norma określa wymagania dotyczące wdrażania, funkcjonowania i doskonalenia systemu zarządzania ukierunkowanego na dostarczanie do klienta bezpiecznej żywności.

Audyt certyfikujący przeprowadzono w zakładzie produkcyjnym w Gościnie k. Kołobrzegu. Objęto nim dział produkujący sery, głównie typu mozzarella. Sery z Gościna sprzedawane są na wiele rynków europejskich, m.in. do Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Danii. Do krajów tych trafia ok. 8 tys. ton produkcji.

Spośród zakładów produkcyjnych należących do koncernu Arla Foods na całym świecie, zakład w Gościnie jest pierwszą placówką, w której postanowiono wdrożyć normy zgodne ze standardem ISO 22000:2005.

Arla Foods Sp. z o.o. jest obecna w Polsce od ponad 15 lat. Na terenie Polski firma posiada dwa zakłady w Gościnie i Tychowie. Od 2004 roku mleczarnia w Gościnie posiada jedną z najnowocześniejszych w Europie linii przeznaczonych do produkcji sera Mozzarella.

Arla Foods Sp. z o.o. zatrudnia w Polsce ponad 200 pracowników. Roczne obroty firmy w roku 2004 wyniosły 154 mln zł.

Opr. redakcja

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.