Agencja Rynku Rolnego z certyfikatem antykorupcyjnym

W czwartek, 17 lutego, Prezes ARR Władysław Łukasik, otrzymał w obecności Ministra Marka Sawickiego CERTYFIKAT, potwierdzający wdrożenie Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym w Agencji Rynku Rolnego, przyznany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Wręczając Certyfikat Minister Marek Sawicki powiedział: Zapobieganie korupcji jest jednym, z priorytetów Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Na podstawie art. 67 oraz art. 325 przyjmowane są liczne akty prawne w zakresie zwalczania tego zjawiska. Rada Europy, celem wdrożenia programu działań antykorupcyjnych, przyjęła Dwadzieścia Zasad Wiodących w Walce z Korupcją. Mają one charakter rekomendacji dla członków Rady, a więc również dla Polski. Obejmują one bardzo szeroki wachlarz działań we wszystkich obszarach życia gospodarczego, społecznego i politycznego krajów Unii”.

“Konieczność wpisania się w działania zwalczające zjawiska korupcji podejmowane w ramach Unii Europejskiej stanowiło jedną z przesłanek opracowania i wdrożenia wymagań systemu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym w Agencji Rynku Rolnego. W celu wypełnienia warunków akredytacji w Agencji podjęto szereg działań ograniczających wystąpienie zjawisk korupcyjnych” – wyjaśnił Prezes Agencji Rynku Rolnego, Władysław Łukasik.

Jest to kolejny certyfikat dla Agencji Rynku Rolnego. W 2009 ARR udokumentowała i wdrożyła System Zarządzania Jakością wg ISO 9001.
Źródło: ARR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności