fbpx
Strona głównaFirmy i produktyAbizol ST - przyklejamy styropian

Abizol ST – przyklejamy styropian

Styropian to jeden najpopularniejszych materiałów służących do ocieplania budynków. By dobrze spełniał swoja funkcję, musi być przyklejony fachowo, przy użyciu odpowiednich produktów. N

Tradycyjna metoda mocowania styropianu to przyklejanie za pomocą sypkiej zaprawy klejowej. Wiąże się to jednak z koniecznością przerywania prac, w celu przygotowania kolejnych porcji kleju. Jest też materiałochłonna – do ocieplenia średniej wielkości domu jednorodzinnego (200 m2) potrzeba około 800 kg suchej zaprawy klejowej w workach. Alternatywnym sposobem jest zastosowanie Abizolu ST jako lepiku do styropianu. Masę dyspersyjną, będąca połączeniem asfaltu i kauczuku, stosuje się na zimno, nakładając punktowo na płyty styropianowe, które dociska się do podłoża okrężnymi ruchami. Zużycie Tytan Professional Abizol ST przy punktowym klejeniu styropianu to ok. 1 kg/m2. Lepik, zachowując elastoplastyczność w niskich temperaturach, gwarantuje trwałość chwytu i zapobiega odklejaniu się styropianu w czasie dużych mrozów.

Izolacje wodochronne typu lekkiego (ściany powyżej poziomu wód gruntowych, w gruntach przepuszczalnych), średniego, a także gdy woda długotrwale utrzymuje się powyżej poziomu fundamentów – ciężkiego, można wykonać przy pomocy Abizol ST Tytan Professional. Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość warstw masy na zagruntowaną uprzednio powierzchnię. Preparat tworzy szczelne powłoki i dokładnie pokrywa elementy o skomplikowanych kształtach i dowolnych spadkach, a powłoka nie spływa nawet z pionowych powierzchni. Producent: Selena SA, www.selena.pl

Oprac. E.G.
na podst mat. E.C.H.O. Communications

Informacje o firmie:
Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. W skład Grupy wchodzi 29 spółek w 16 krajach, w tym 11 zakładów produkcyjnych (6 zakładów w Polsce, po jednym w Brazylii, Korei, Chinach, USA oraz w Turcji). Pod względem wielkości jest czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Oferuje szeroką gamą produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN oraz ARTELIT.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.