Abizol ST – przyklejamy styropian

Styropian to jeden najpopularniejszych materiałów służących do ocieplania budynków. By dobrze spełniał swoja funkcję, musi być przyklejony fachowo, przy użyciu odpowiednich produktów. N

Tradycyjna metoda mocowania styropianu to przyklejanie za pomocą sypkiej zaprawy klejowej. Wiąże się to jednak z koniecznością przerywania prac, w celu przygotowania kolejnych porcji kleju. Jest też materiałochłonna – do ocieplenia średniej wielkości domu jednorodzinnego (200 m2) potrzeba około 800 kg suchej zaprawy klejowej w workach. Alternatywnym sposobem jest zastosowanie Abizolu ST jako lepiku do styropianu. Masę dyspersyjną, będąca połączeniem asfaltu i kauczuku, stosuje się na zimno, nakładając punktowo na płyty styropianowe, które dociska się do podłoża okrężnymi ruchami. Zużycie Tytan Professional Abizol ST przy punktowym klejeniu styropianu to ok. 1 kg/m2. Lepik, zachowując elastoplastyczność w niskich temperaturach, gwarantuje trwałość chwytu i zapobiega odklejaniu się styropianu w czasie dużych mrozów.

Izolacje wodochronne typu lekkiego (ściany powyżej poziomu wód gruntowych, w gruntach przepuszczalnych), średniego, a także gdy woda długotrwale utrzymuje się powyżej poziomu fundamentów – ciężkiego, można wykonać przy pomocy Abizol ST Tytan Professional. Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość warstw masy na zagruntowaną uprzednio powierzchnię. Preparat tworzy szczelne powłoki i dokładnie pokrywa elementy o skomplikowanych kształtach i dowolnych spadkach, a powłoka nie spływa nawet z pionowych powierzchni. Producent: Selena SA, www.selena.pl

Oprac. E.G.
na podst mat. E.C.H.O. Communications

Informacje o firmie:
Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. W skład Grupy wchodzi 29 spółek w 16 krajach, w tym 11 zakładów produkcyjnych (6 zakładów w Polsce, po jednym w Brazylii, Korei, Chinach, USA oraz w Turcji). Pod względem wielkości jest czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Oferuje szeroką gamą produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN oraz ARTELIT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności