fbpx

Żniwa z New Holland

Dwa srebrne medale zdobyte przez New Holland na wystawie Agritechnica za innowacje wprowadzone do kombajnu zbożowego sprawiły, że firma umocniła swoją pozycję jako wiodącego producenta maszyn żniwnych. Unikalny w całej branży system wytrząsaczy słomy Opti-Speed™ zapewnia zwiększenie wydajności produkcyjnej nawet o 10%, a w połączeniu z hederem Cornrower pozwala na wydajną pracę na polu, wpasowując się tym samym w zaangażowanie New Holland w promowanie zrównoważonych praktyk rolniczych.

New Holland zobowiązał się do rozwoju tych rozwiązań innowacyjnych, które przynoszą konkretne korzyści rolnikom i usługodawcom na całym świecie – stwierdził Carlo Lambro, prezes marki w New Holland Agriculture. – Co więcej, na naszej firmie ciąży olbrzymia odpowiedzialność, aby we współpracy z rolnikami z całego świata przyczyniać się do maksymalizacji zrównoważonej produkcji żywności i energii. Technologia Opti-Speed™ pomaga zmniejszyć straty, co w perspektywie długoterminowej oznacza więcej ziarna do produkcji żywności. Innowacyjny heder do kukurydzy Cornrower umożliwia wytwarzanie z upraw kukurydzy zarówno żywności, jak i pasz, a także konwersję pozostawionego na polu produktu ubocznego – wymłóconej w czasie zbiorów kukurydzy słomy – w wydajną, gotową biomasę stosowaną do celów energetycznych.
Wytrząsacze słomy Opti-Speed™
Nagrodzona srebrnym medalem technologia wytrząsaczy słomy Opti-Speed™ jest dostępna wyłącznie w seriach CX7000 i CX8000, superkonwencjonalnych kombajnów Elevation. Seria, która jest wyposażona w duże silniki o mocy maksymalnej 490 KM, jest szeroko stosowana w dużych profesjonalnych gospodarstwach rolnych i przez profesjonalnych usługodawców na całym świecie.
System Opti-Speed™ zapewnia o 10% wyższą wydajność produkcyjną dzięki automatycznej zmianie prędkości wytrząsacza słomy w zależności od pochylenia pola. Operator po prostu wybiera jedno z czterech ustawień wstępnych, a system Opti-Speed™ sam dostosowuje prędkość wytrząsaczy. Podczas jazdy pod górę prędkość wytrząsaczy słomy ulega obniżeniu w celu zmniejszenia prędkości transportu słomy nad wytrząsaczem, natomiast podczas jazdy w dół prędkość wzrasta, aby zapobiec zapchaniu. Ponadto, na płaskich obszarach system jest szczególnie przydatny w zbiorach kukurydzy dzięki wolniejszym prędkościom wytrząsaczy. W ten właśnie sposób możliwy jest wzrost wydajności nawet o 20%.
Heder Cornrower
W ramach strategii Lidera Czystej Energii®, New Holland dąży do poprawy wydajności i trwałości rolnictwa, a zdobywca srebrnego medalu – heder do kukurydzy Cornrower – jest jej kluczowym elementem. W pełni zintegrowany system Cornrower może służyć jako osprzęt do konwencjonalnych hederów kukurydzy. System ten formuje jednorodne rzędy drobno pociętej, wymłóconej podczas zbioru kukurydzy. Stopień rozdrobnienia słomy może zwiększyć gęstość beli nawet o 15%, przysparzając belom innych atrybutów, takich jak lepszy stopień zgniotu i szybsza fermentacja, które z kolei czynią bele idealnym materiałem na biomasę. 
Ten system jednorazowej obróbki roślin przyczynia się do redukcji zużycia paliwa, a także zmniejszenia stopnia ubicia gruntu. 
Ponadto, rozdrabnianiu poddana jest cała słoma kukurydzy, a sieczka jest czysta i pozbawiona kamieni. Gdyby jakieś ziarna dostały się do pokosu, bele przeznaczone na paszę zyskują cenne wartości odżywcze.  System bardzo drobnego cięcia pozwala także na uwolnienie ze słomy wilgoci, co skraca czas, który musi upłynąć między rozdrobnieniem a zwijaniem w bele. Wyprodukowany przez Cornrower materiał może także służyć jako dobry absorbent podściółka dla zwierząt oraz jako dodatek, który zmieszany z kredą i wodą, może zredukować koszty paszy nawet o 40% w porównaniu z tradycyjną kiszonką.
Zaawansowana technologia maszyn żniwnych New Holland zdobyły dwa srebrne medale na targach Agritechnica 2013.
(mat)
SDF baner ciągnik
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.