fbpx

Zmiany w kierownictwie ARiMR

W poniedziałek 18 sierpnia, prezes ARiMR Dariusz Wojtasik powołał na stanowisko zastępcy prezesa Agencji doktora nauk ekonomicznych Tomasza Nawrockiego. Przed podjęciem pracy w Agencji był on dyrektorem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie. T. Nawrocki zastąpi na tym stanowisku Kazimierza Waćkowskiego, który złożył rezygnajcę ze stanowiska.

Tomasz Nawrocki (ur. 1967 r.) w 2001 roku otrzymał dyplom doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym (obecnie Wydział Nauk Ekonomicznych) Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracę doktorską nt.: Kredytowanie indywidualnych gospodarstw rolniczych w Polsce w latach 1994-1999″ w znacznej części poświęcił funkcjonowaniu systemu preferencyjnego kredytowania indywidualnych gospodarstw rolniczych w Polsce, w tym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W 1992 r. otrzymał dyplom magistra inżyniera rolnictwa na Wydziale Rolniczym w Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie Akademia Podlaska). Ponadto w latach 1992-1993 ukończył Podyplomowe Studium Wyceny Nieruchomości, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach, m.in.: Jest zarejestrowany w Bazie Kandydatów na członków rad nadzorczych prowadzonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Pracę zawodową rozpoczął w 1993 roku jako asystent, a następnie adiunkt w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Rolnictwa Akademii Podlaskiej. Z uczelnią tą był związany do 29 lutego 2008 roku. Jednocześnie od 1999 roku rozpoczął współpracę z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Siedlcach – najpierw jako wykładowca, następnie adiunkt w Katedrze Ekonomii i Zarządzania. W uczelni tej, w latach 2002-2005, pełnił funkcję prodziekana i od września 2007 roku dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania. W latach 2005-2007 był także prorektorem ds. dydaktyczno-studenckich a w okresie maj – sierpień 2007 roku sprawował obowiązki rektora tej uczelni.

Ponadto w okresie luty-maj 2007 r. współpracował z Bialskopodlaską Lokalną Grupą Działania realizującą w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich 2004-2006, działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ – program pod nazwą “Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w powiecie bialskim”. W latach 2006-2007 jako trener i konsultant brał udział w projekcie wdrożeniowym współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości “Nowy wymiar controllingu i rachunkowości zarządczej szansą rozwoju Grupy Bumar”. Od listopada 2006 r. jest radnym Rady Miasta Siedlce, przewodniczącym Komisji Budżetu, Inicjatyw Gospodarczych i Przemysłu Rady Miasta Siedlce. Od lutego 2008 r. zatrudniony był na stanowisku Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Brał udział w badaniach na temat: “Perspektywy kredytowania gospodarstw rolniczych i podmiotów gospodarczych przez Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.” realizowanych przez Wydział Ekonomiczno-Rolniczy SGGW w Warszawie. Aktywnie uczestniczył w badaniach statutowych i własnych Katedry Ekonomiki i Organizacji Rolnictwa Akademii Podlaskiej w Siedlcach, ze szczególnym uwzględnieniem źródeł finansowania działalności inwestycyjnej podmiotów działających w agrobiznesie oraz jednostek samorządu terytorialnego. Autor 50 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Promotor blisko 100 prac licencjackich, 10 prac inżynierskich i 15 prac magisterskich.

18 sierpnia 2008 roku został zastępcą prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

opr. MS/Wrp.pl

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner