fbpx
Strona głównaPozostałeZmiany w kierownictwie ARiMR

Zmiany w kierownictwie ARiMR

W poniedziałek 18 sierpnia, prezes ARiMR Dariusz Wojtasik powołał na stanowisko zastępcy prezesa Agencji doktora nauk ekonomicznych Tomasza Nawrockiego. Przed podjęciem pracy w Agencji był on dyrektorem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie. T. Nawrocki zastąpi na tym stanowisku Kazimierza Waćkowskiego, który złożył rezygnajcę ze stanowiska.

Tomasz Nawrocki (ur. 1967 r.) w 2001 roku otrzymał dyplom doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym (obecnie Wydział Nauk Ekonomicznych) Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracę doktorską nt.: Kredytowanie indywidualnych gospodarstw rolniczych w Polsce w latach 1994-1999″ w znacznej części poświęcił funkcjonowaniu systemu preferencyjnego kredytowania indywidualnych gospodarstw rolniczych w Polsce, w tym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W 1992 r. otrzymał dyplom magistra inżyniera rolnictwa na Wydziale Rolniczym w Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie Akademia Podlaska). Ponadto w latach 1992-1993 ukończył Podyplomowe Studium Wyceny Nieruchomości, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach, m.in.: Jest zarejestrowany w Bazie Kandydatów na członków rad nadzorczych prowadzonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Pracę zawodową rozpoczął w 1993 roku jako asystent, a następnie adiunkt w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Rolnictwa Akademii Podlaskiej. Z uczelnią tą był związany do 29 lutego 2008 roku. Jednocześnie od 1999 roku rozpoczął współpracę z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Siedlcach – najpierw jako wykładowca, następnie adiunkt w Katedrze Ekonomii i Zarządzania. W uczelni tej, w latach 2002-2005, pełnił funkcję prodziekana i od września 2007 roku dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania. W latach 2005-2007 był także prorektorem ds. dydaktyczno-studenckich a w okresie maj – sierpień 2007 roku sprawował obowiązki rektora tej uczelni.

Ponadto w okresie luty-maj 2007 r. współpracował z Bialskopodlaską Lokalną Grupą Działania realizującą w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich 2004-2006, działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ – program pod nazwą “Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w powiecie bialskim”. W latach 2006-2007 jako trener i konsultant brał udział w projekcie wdrożeniowym współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości “Nowy wymiar controllingu i rachunkowości zarządczej szansą rozwoju Grupy Bumar”. Od listopada 2006 r. jest radnym Rady Miasta Siedlce, przewodniczącym Komisji Budżetu, Inicjatyw Gospodarczych i Przemysłu Rady Miasta Siedlce. Od lutego 2008 r. zatrudniony był na stanowisku Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Brał udział w badaniach na temat: “Perspektywy kredytowania gospodarstw rolniczych i podmiotów gospodarczych przez Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.” realizowanych przez Wydział Ekonomiczno-Rolniczy SGGW w Warszawie. Aktywnie uczestniczył w badaniach statutowych i własnych Katedry Ekonomiki i Organizacji Rolnictwa Akademii Podlaskiej w Siedlcach, ze szczególnym uwzględnieniem źródeł finansowania działalności inwestycyjnej podmiotów działających w agrobiznesie oraz jednostek samorządu terytorialnego. Autor 50 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Promotor blisko 100 prac licencjackich, 10 prac inżynierskich i 15 prac magisterskich.

18 sierpnia 2008 roku został zastępcą prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.