fbpx

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Producenci techniki grzewczej, także Junkers, zalecają wykonywanie, tak jak w przypadku samochodu – rocznego przeglądu instalacji grzewczej. Zapobiega to usterkom, jest warunkiem bezpiecznej, ekonomicznej eksploatacji i długiej żywotności urządzenia oraz niskich wartości emisji dwutlenku węgla. N

Kontrola urządzeń gazowych polega na sprawdzeniu ich stanu technicznego i ocenie przydatności do dalszej, bezpiecznej eksploatacji. Podczas przeglądu zostają oczyszczone palniki, wymienniki ciepła, filtry, elektroda jonizacyjna i zapłonowa oraz sprawdza się szczelność i prawidłowość działania czujnika ciągu kominowego i całej instalacji grzewczej. Przeglądu urządzenia grzewczego powinna dokonać osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Podczas przeglądu instalator sprawdza szczelność elementów doprowadzających gaz i wodę, stan instalacji elektrycznej oraz zabezpieczeń i regulatorów. Ponadto specjalista sprawdza także ogólne działanie naczynia wzbiorczego oraz instalacji grzewczej oraz wykonuje ich ewentualne dopełnienie, sprawdza instalację odprowadzającą spaliny i mierzy wartość CO2. Wszystkie te czynności znacząco obniżają ryzyko awarii w wyniku nieprawidłowej pracy urządzenia.

Przy sprawnie działającym grzejniku (czysty palnik, czysta nagrzewnica, sprawnie działająca wentylacja, wystarczająca ilość powietrza do spalania) zawartość toksycznego tlenku węgla w spalinach jest śladowa. Systematyczna konserwacja gwarantuje brak usterek wynikających ze zużycia poszczególnych części, minimalizuje ryzyko wystąpienia niespodziewanych awarii i wszystkich wiążących się z nimi konsekwencji. Poza tym oznacza niższe koszty eksploatacji – oczyszczony i wyregulowany kocioł osiąga wyższą sprawność energetyczną, dzięki czemu użytkownik ponosi niższe koszty eksploatacji bieżącej. Bez regularnych kontroli i czyszczenia urządzenie grzewcze potrafi zużywać nawet do 10 proc. więcej paliwa!

Oprac. E.G./WRPna podst. mat. Bosch
więcej: www.bosch.pl

Informacje o firmie:Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch to wiodący europejski producent urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. W 2007 roku osiągnął światowy obrót w wysokości 2,8 miliarda euro (69% obrotu pochodziło spoza Niemiec) zatrudniając ponad 13 tysięcy pracowników. W dziale skupionych jest kilkanaście silnych międzynarodowych i regionalnych marek, m.in. Junkers i Buderus, a zróżnicowana oferta produktowa pochodzi z 18 fabryk z Europy i Ameryki Północnej. W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1993 roku.
Więcej: www.bosch- thermotechnology.com, www.bosch-thermotechnik.de, www.junkers.pl, www.junkers-energieodnawialne.pl, www.szkolenia-junkers.pl.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.