WRP na AGRO SHOW 2009

W dniach 25-28 września br., odbędzie XI edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2009, w Bednarach (gm. Pobiedziska) k. Poznania. W imprezie weźmie udział przeszło 600 wystawców. Wiadomości Rolnicze Polska, tradycyjnie wezmą czynny udział w wystawie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 219, sektor D (granatowy).

Agro Show to nie tylko ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze. Do wystawców z branży techniki rolniczej dołączyli producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin oraz innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu rolnicy przybywający na Agro Show mogą zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.
Organizator oczekuje, że w tym roku na Agro Show liczba wystawców będzie podobna do tej z roku ubiegłego. Przypomnijmy, że w AGRO SHOW 2008 wzięło udział 610 wystawców, w tym 80 z zagranicy. Powierzchnia ekspozycyjna wyniosła ponad 110 000 m2.

Wystawa nowoczesnej techniki rolniczej
Podczas trwania Agro Show lotnisko w Bednarach na kilka dni przekształca się w miasteczko” nowoczesnej techniki rolniczej, w którym główną “ulicę” stanowi szeroki pas startowy. Taki naturalny charakter Agro Show ułatwia wystawcom prezentację maszyn i sprzyja nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów z rolnikami. W prezentacji maszyn pomagają pokazy. Na specjalnie przygotowanym ringu i poletkach pokazowych można zobaczyć w pracy niekiedy nawet po kilkanaście maszyn z danej grupy asortymentowej.

Pokazy i prezentacje maszyn
Formuła pokazów każdego roku była nieco inna, ale w tym roku zmiany będą znacznie większe. Przypomnijmy, że ostatnio w Bednarach pokazy odbywały się w zorganizowany sposób w dwóch blokach: Ring i Pole. W tym roku organizator przeprowadzi pokazy maszyn w Ringu. Natomiast Pole zostało oddane we władanie wystawcom, którzy mogą wynająć poletka pokazowe o szerokości 35 m, wraz z miejscem na stoisko informacyjne.
W bloku RING zaplanowano prezentację nowości, opryskiwaczy, ładowarek teleskopowych, ładowaczy czołowych, a także rozwiązań przeznaczonych dla rolnictwa precyzyjnego. Pokazy w Ringu odbędą się od piątku do niedzieli zawsze od godz. 11.00. Szacunkowo czas pokazu wyniesie ok. 1,5 h.

Piątek dla uczniów i studentów
Agro Show jest doskonałym miejscem do wzbogacenia zdobywanej przez młodzież wiedzy w szkołach i na uniwersytetach o nowe doświadczenia, związane z budową i obsługą najnowszych ciągników i maszyn rolniczych. Do uczniów i studentów jest w szczególności adresowany pierwszy dzień wystawy. Praktyczne możliwości nowych ciągników i ich oprzyrządowania uczniowie pod nadzorem operatora i za zgodą opiekuna grupy będą mogli poznać na specjalnie przygotowanym ringu w piątek po pokazach.
Ponadto pierwszego dnia wystawy zostanie zorganizowany turniej sprawnościowy dla uczniów średnich szkół rolniczych.

Konkursy dla rolników
Podczas ostatniej wystawy Zielone Agro Show w Kąkolewie z dużym zainteresowaniem przez rolników został przyjęty konkurs wiedzy na temat zbioru i zakiszania zielonek. Dlatego również podczas Agro Show w Bednarach będą kontynuowane konkursy dla rolników. W sobotę i niedzielę 26 i 27 września odbędą się po dwa konkursy, jeden sprawnościowy, a drugi to konkurs wiedzy z zakresu techniki rolniczej. Konkurs sprawnościowy odbędzie się tuż po pokazach maszyn w Ringu. Konkurs wiedzy zaplanowano na godz. 15.00. Główną nagrodą w konkursach jest certyfikat ubezpieczeniowy upoważniający do bezskładkowego ubezpieczenia związanego z gospodarstwem rolnym. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowe upominki.

Zaproszenie dla szkół wyższych
Rozwój nowoczesnej techniki rolniczej nie może się odbywać bez współpracy z nauką. Na wystawach Agro Show zawsze goszczą przedstawiciele wyższych uczelni i instytutów naukowo-badawczych, współpracujących z przemysłem maszyn rolniczych. W tym roku organizator udostępnił uczelniom i instytutom specjalnie wydzieloną powierzchnię wystawową w jednym z namiotów.

Doradztwo dla rolników
AGRO SHOW to nie tylko prezentacja maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie na terenie stoisk wystawienniczych. Podczas tegorocznej wystawy wspólne stoisko posiadać będzie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Agencją Rynku Rolnego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencją Nieruchomości Rolnych. W trakcie wystawy specjaliści z ministerstwa i agencji będą udzielać odpowiedzi na nurtujące rolników pytania dotyczące obecnej sytuacji w rolnictwie. Oprócz stałego doradztwa na stoisku przeprowadzą oni również wykłady, podczas których poruszane będą m.in. zagadnienia funduszy promocji produktów rolno spożywczych oraz działań promocyjnych i informacyjnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W piątek 25 września wystawę odwiedzi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, a o godzinie 12:00 odbędzie się otwarte spotkanie ministra z rolnikami, na które już teraz organizator wszystkich gorąco zaprasza.

Wstęp bezpłatny, pomoc w dojazdach
Wystawa czynna będzie w dniach 25-27 września 2009 r. w godzinach od 9 do 17 oraz w dniu 28 września w godzinach od 9 do 14. Wstęp oraz miejsca parkingowe tak, jak co roku będą bezpłatne. Każdy ze zwiedzających będzie mógł także otrzymać nieodpłatnie Katalog Wystawy, w którym znajdzie wiele szczegółowych informacji na temat wystawców i ich oferty.

Najbardziej aktualne informacje są na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej www.agroshow.pl.
Honorowy patronat nad wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat medialny sprawuje Program I TVP S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności