fbpx
Strona głównaPozostałeWiększy zwrot za paliwo rolnicze

Większy zwrot za paliwo rolnicze

Rząd w ostatniej chwili wprowadził zmiany w zapisach dotyczących zwrotu części akcyzy za zakup tzw. paliwa rolniczego. Teraz zwrot części akcyzy za zakpione paliwo wynosi 85 gr na litrze, a nie jak do tej pory 55 gr. Co za tym idzie, o ok. 50 mln złotych, zwiększyła się pula pieniędzy, jaką skarb państwa będzie zmuszony zarezerwować na ten rok

Ostatnio trwała dyskusja na temat niskiego wykorzystania przez rolników możliwości odzyskania części pieniędzy za zakup paliwa, wykorzystywanego do produkcji rolnej. W tym roku, z puli 600 mln złotych przeznaczonych na rekompensaty za zakup paliwa rolniczego, rolnicy wykorzystali ok. 200 mln. Komisja finansów ściągnęła niewykorzystane pieniądze, przeznaczając je na inne cele. Dlatego też pojawiły się głosy, by podnieść stawkę należnego zwrotu. Ma to zachęcić rolników do korzystania z możliwości odzyskania części pieniędzy, wydanych na zakup paliwa.
Resort rolnictwa namawia rolników do zbierania faktur za zakup paliwa. Wnioski o zwrot akcyzy są przyjmowane w dwóch terminach: od 1 do 31 marca i od 1 do 30 września. Tak też, najprawdopodobniej będzie w roku 2008. Można je składać w miejscowym urzędzie gminy.

MS
Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.