fbpx
Strona głównaPozostałeUwolnić kwoty mleczne

Uwolnić kwoty mleczne

Rząd chce znieść ograniczenia w handlu kwotami mlecznymi. Do tej pory rolnicy mogli sprzedawać niewykorzystane limity mleczne tylko w obrębie województwa, w którym prowadzili działalność.

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich uważa jednak, że pomysł umożliwienia sprzedawania kwot mlecznych na terenie całego kraju jest przedwczesny. Mleko wypłynie” z regionów, które cechują się dużym rozdrobnieniem gospodarstw i nie są jeszcze odpowiednio doinwestowane. Chodzi tutaj głównie o gospodarstwa położone w Polsce południowej.
– Pomysł ten nie jest najlepszy, z tego względu, że produkcja mleka w wielu regionach kraju zwłaszcza w regionach od Warszawy na południe kraju jest bardzo rozdrobniona – powiedział redakcji portalu wrp.pl, Waldemar Broś, zastępca prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Naszym zdaniem uwolnienie kwot przyczyni się do braku mleka w tych regionach. To oznacza, że zakłady mleczarskie mogą mieć duży kłopot z pozyskaniem surowca, natomiast rolnicy nie wiele zyskają ze sprzedaży limitów. Uważamy, że regionalizacja powinna być utrzymana jeszcze przez rok lub dwa, z tego względu, żeby to przejście było łagodniejsze. Dajmy szansę mniejszym rolnikom na rozwinięcie tej produkcji.

MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.