Specjalne uprawy wymagają specjalnych rozwiązań

Firma Agrifac jest producentem opryskiwaczy polowych, kombajnów do zbioru buraków cukrowych, i maszyn do czyszczenia drenaży. Jako specjalista w dziedzinie samojezdnych opryskiwaczy polowych Agrifac rozszerza swoją ofertę o samojezdny Condor z ClearancePlus – maksymalnym prześwitem, wynoszącym aż 200 cm.

Także i ten wysoki” opryskiwacz Condor skonstruowano zgodnie z koncepcją “4e’s for growers” (4E dla rozwojowych przedsiębiorstw z branży upraw rolnych). Te cztery E oznaczają Efektywność, Ekonomiczność, Ergonomiczność i Ekologiczność. Stosując do wszystkich nowych rozwiązań technologicznych kryteria koncepcji “4 E”, Agrifac zawsze przoduje pod względem rozwoju technologicznego i innowacyjności.

Pielęgnacja specjalnych upraw wymaga często specjalnych i specjalistycznych rozwiązań. Jeśli poszukują Państwo takich specjalistycznych rozwiązań, są Państwo w Agrifac pod właściwym adresem. Firma Agrifac posiada wieloletnie doświadczenie jako wybitny specjalista w zakresie najróżniejszych technik opryskiwania. Korzystając z tego wieloletniego doświadczenia, możemy zapewniać Państwu rozwiązania pozwalające Wam wyprzedzić o krok konkurencję.

Większy prześwit i większe szerokości robocze nową tendencją?
Przy wykonywaniu zabiegów ochrony upraw takich. Jak szparagi, słonecznik i kukurydza w późniejszych stadiach wzrostu tych roślin często pożądany jest podwyższony prześwit. Na przykład pojawienie się stonki kukurydzianej wymaga czasami opryskiwania kukurydzy z wysokości ponad 2 metrów. W innych przypadkach nawet dotarcie preparatu do uprawianych roślin może stanowić problem. Dla tego rodzaju sytuacji firma Agrifac wprowadza na rynek nowy samojezdny opryskiwacz Condor z ClearancePlus – podwyższonym prześwitem, wynoszącym aż 200 cm od podłoża! Wymaganą stabilność zapewnia układ zawieszenia podwozia StabiloPlus, który wzmocniono i odpowiednio dostosowano w zakresie szerokości roboczych. Jak zwykle zapewniono ich bezstopniową regulację – w przypadku wysokiego Condora w zakresie od 190 do 270 cm. Na potrzeby jazdy na drodze zawieszenie StabiloPlus można szybko i łatwo opuszczać, by z nisko położonym środkiem ciężkości i przy normalnej wysokości urządzenia bezpiecznie przejeżdżać z pola na pole!

Układ zawieszenia StabiloPlus: dla zapewnienia niezrównanej stabilności
Podobnie jak jego poprzednicy, nowy Condor z prześwitem ClearancePlus charakteryzuje się unikalnym układem zawieszenia StabiloPlus. To wahliwe podwozie z łatwością amortyzuje wszystkie nierówności terenu, zarówno na drodze, jak i w polu, zapewniając niezwykłą stabilność i wysoki komfort pracy. Zastosowanie tego systemu pozwala osiągnąć wysoką stabilność belek polowych, ograniczając do minimum ich ruchy poziome i pionowe.
Belki polowe można utrzymywać w równowadze na wysokościach od 50 cm do 325 cm.
Źródło: Agrifac