Škoda Yeti samochodem roku 2010 w Czechach

Czeski Klub Dziennikarzy Motoryzacyjnych (KMN) przyznał Skodzie Yeti prestiżowy tytuł Samochodu Roku 2010. Niezależne jury złożone z 37 wybranych członków KMN ogłosiło wyniki tegorocznego głosowania na wielkiej gali, jaka miała miejsce w Pradze. Samochód jest dostępny w sprzedaży od jesieni br. i już bardzo dobrze przyjął się na polskim rynku motoryzacyjnym.

Jesteśmy dumni z tego, że otrzymaliśmy od Klubu Dziennikarzy Motoryzacyjnych to wyróżnienie – zwłaszcza, że nowy Yeti jest pierwszym SUV-em w historii, któremu przyznano ten zaszczytny tytuł”, powiedział Jan Hurt, szef Działu Sprzedaży Skody w Europie Środkowej. “Osiągnięcie tego, co nie udało się to tej pory żadnemu pojazdowi z tego segmentu oznacza, że tworząc Yeti, obraliśmy właściwy kierunek. Pierwszy SUV wyprodukowany w Czechach, został wprowadzony na rynek w połowie lipca br. Od tego momentu, w samej Republice Czeskiej sprzedaliśmy 2400 sztuk tego modelu (13 500 sztuk na całym świecie). Już trzy miesiące od momentu jego rynkowej premiery, samochód był najchętniej kupowanym modelem w Czechach. Co więcej, tytuł Samochodu Roku, przyznany przez KMN, nie jest jedyną nagrodą, jaką przyznano Yeti. Pierwszy SUV marki Skoda został też uhonorowany tytułem Złotej Kierownicy w Szwajcarii i Austrii. Najnowszą nagrodą dla Yeti jest “Auto Trophy” dla najpopularniejszego samochodu importowanego w Niemczech”, dodał Hurt.

Łącznie oceniono 34 pojazdy różnych marek, wprowadzone na czeski rynek od 21 października 2008 do 31 grudnia 2009 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności