Program ochrony roślin na eksport do Rosji

W ramach krajowego systemu jakości żywności Integrowana Produkcja” będą dodatkowo wprowadzone zasady certyfikacji owoców i warzyw przeznaczonych na eksport do Federacji Rosyjskiej, jak informuje Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.”

Zasadniczym elementem proponowanym do wdrożenia jest, przygotowany przez Instytut Ogrodnictwa, program ochrony roślin, uwzględniający wymagania rosyjskie odnośnie bezpieczeństwa żywności w zakresie pozostałości środków ochrony roślin w produktach pochodzenia roślinnego przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

Na stronie http://piorin.gov.pl można pobrać pliki:
1.Program ochrony jabłoni uwzględniający wymagania Federacji Rosyjskiej odnośnie bezpieczeństwa żywności w zakresie pozostałości środków ochrony roślin;
2.Wykaz środków ochrony roślin zalecanych do stosowania w uprawie jabłoni uwzględniający wymagania Federacji Rosyjskiej;
3.Metodyka integrowanej produkcji jabłek.

Program ochrony jabłoni oraz wykaz środków ochrony roślin zalecanych do stosowania w uprawie jabłoni uwzględniający wymagania Federacji Rosyjskiej opracowali na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracownicy Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności