Nowy opryskiwacz zaczepiany John Deere R962i

Skuteczna ochrona roślin jest w równym stopniu kwestią czasu co technologii, jak i odpowiedniego doboru substancji chemicznych i spełnienia rygorystycznych wymogów prawnych, aby zapobiec zanieczyszczeniu środowiska. Anegdota mówi, że różnica między dobrym a złym rolnikiem to… zaledwie dwa dni.

Dlatego też prawdziwym kluczem do sukcesu jest jak najbardziej dokładne i skuteczne opryskiwanie na każdym etapie procesu. Również duża pojemność zbiornika, zwiększenie prędkości i szersza belka mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności, z korzyścią zarówno dużych gospodarstw rolnych jaki i usługodawców.

Nowy opryskiwacz ciągniony John Deere R962i zaprojektowano nie tylko do zastosowań wymagających opryskiwania w dużych ilościach, ale także wyposażono go w szereg inteligentnych funkcji ułatwiających opryskiwanie, zwiększających precyzję i opłacalność oraz zapewniających zgodność z przepisami prawa i ochrony środowiska, począwszy od planowania i dokumentowania poprzez napełnianie do opryskiwania, płukania i rozcieńczania.

Podwozie
Konstrukcja nowego opryskiwacza ciągnionego R962i zapewnia maksymalną stabilność na polu i na drodze dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości. Samym sercem ramy głównej jest konstrukcja krzyżowa w środkowej części pozwalająca podwoziu bardziej efektywnie absorbować moment skręcający. Poziomy rozkład masy stabilizuje maszynę i pozwala na szybsze i dokładniejsze opryskiwanie, poprawiając zwrotność i czyniąc transport bardziej płynnym.

Opcjonalne koła skrętne umożliwiają pracę na pochyłościach i służą również jako układ prowadzenia na uwrociach. W połączeniu z układem firmy John Deere do zarządzania narzędziami na uwrociach (HMS), wspomniany proporcjonalny system hydrauliczny kierowania kołami zmniejsza uszkodzenia plonu i może być wykorzystany do sterowania maszyną ręcznie lub automatycznie, lub za pośrednictwem GPS przy pomocy oprogramowania SprayerPro. Nawet z pełnym zbiornikiem R962i można ciągnąć z prędkością do 40 km/h (w miejscach dozwolonych). Aby uniknąć wstrząsów i drgań oraz zapewnić stabilność na drodze, opryskiwacz R962i wyposażono standardowo w zawieszenie osi ProRoad. Jest to system zawieszenia dwuwachaczowego z bezobsługowymi amortyzatorami poliuretanowymi.

Zbiornik o dużej pojemności
Polietylenowy, trwały i solidny zbiornik opryskiwacza R962i ma nominalną pojemność 6200 litrów. Zbiornik tak zaprojektowano, aby uzyskać niskie położenie środka ciężkości z głęboką komorą podpartą przez stromo pochylone dno zbiornika oraz niską objętość martwą nawet na pochyłościach. Zbiornik nie ma żadnych martwych rogów lub przegród, które zakłócałyby mieszanie i płukanie.

Śledzenie procesów i wyników
Aby zapewnić wysoką wydajność i dokładność, opryskiwacz ciągniony R962i może być wyposażony w nowy odbiornik satelitarny StarFire 3000 oraz zaawansowany wyświetlacz GreenStar ISOBUS. Odbiornik StarFire 3000 doskonale działa ze wszystkimi sygnałami naprowadzania o różnej dokładności (EGNOS, SF1, SF2 oraz RTK). Odbiornik StarFire 3000 odbiera nawet sygnały z satelitów znajdujących się zaledwie pięć stopni nad horyzontem oraz może współpracować z satelitami systemu GPS i rosyjskiego GLONASS. Ponadto, nowy ekran dotykowy John Deere GreenStar 2630 wyposażono w wiele niezwykle wydajnych, zaawansowanych funkcji, między innymi naprowadzanie, funkcje dokumentowania, zaawansowane możliwości współpracy z szyną ISOBUS oraz monitorowania wydajności. Inną opcją jest sprawdzony, 7-calowy kolorowy wyświetlacz GreenStar 1800, który oferuje realistyczny widok pola i sterowanie narzędziami za pośrednictwem magistrali ISOBUS oraz obsługuje systemy naprowadzania od podstawowego systemu GreenStar Lightbar do systemu AutoTrac pozwalającego prowadzić maszynę bez użycia rąk.

Cykl ochrony roślin John Deere
Pełna dokumentacja
Dzięki pełnemu zestawowi rozwiązań John Deere i-Solutions, wszystkie niezbędne informacje na temat procesów ochrony roślin i identyfikowalności plonów gromadzone są automatycznie w czasie pracy. Dane można przesyłać do komputera w biurze lub wydrukować w kabinie. W zależności od wymagań związanych z wykonywaną pracą, można także zastosować oprogramowanie zatwierdzone przez partnerów John Deere.
•Spray-to-Map: to narzędzie do mapowania dozowania umożliwia użytkownikowi wykonywanie zmiennego oprysku nawozami, herbicydami, fungicydami i regulatorami wzrostu, po utworzeniu mapy dozowania na komputerze biurowym, którą można następnie zaimportować do wyświetlacza GreenStar 2630.
•Kalkulator napełniania zbiornika informuje operatora o ilości każdej substancji chemicznej potrzebnej do wykonania całego zdania, również w przypadku pełnego lub częściowego napełnienia zbiornika. Należy tylko wprowadzić dane dotyczące wymiarów pola, dawkowania oprysku oraz zastosowanych chemicznych środków ochrony roślin. Ponieważ obliczenia są oparte na danych faktycznych rejestrowanych w trakcie opryskiwania, operator nie traci czasu i środków chemicznych.
•FieldDoc: to oprogramowanie do dokumentowania automatycznie rejestruje wszystkie operacje w czasie rzeczywistym, a zebrane dane można następnie przenieść do komputera do późniejszej analizy.

Szybka i automatyczna praca
System SolutionCommand do automatycznego zarządzania roztworami, pierwotnie zaprojektowany do opryskiwaczy samojezdnych pozwala operatorowi na dokładne napełnienie, mieszanie, opryskiwanie i wielokrotne płukanie w celu usunięcia pozostałości za naciśnięciem przycisku na wyświetlaczu GreenStar. Dwie mocne i trwałe 6-cylindrowe pompy oprysku zasilają samozalewającą, tłokową pompę przeponową o prędkości przepływu 560 litrów / min, aby zapewnić szybkie, automatyczne napełnianie. Opcjonalna pompa odśrodkowa zwiększa zdolność napełniania do 700 litrów / min. Dzięki systemowi SolutionCommand można zoptymalizować przepływ i zminimalizować objętość martwą.
Korzystając z informacji z kalkulatora napełniania zbiornika, operator może zastosować duży rozwadniacz środków chemicznych PowerFill, aby bezpiecznie i łatwo napełniać zbiornik cieczą, proszkiem i granulatem z poziomu gruntu. Pistolet opryskowy przy koszu wyładowczym i specjalne schowki na czystą odzież lub zanieczyszczony sprzęt są standardowe, podobnie jak oddzielny 20-litrowy zbiornik na czystą wodę do mycia rąk. Dostępny jest również opcjonalny zestaw BASF ECOMATIC do napełniania środkami chemicznymi w układzie zamkniętym, umożliwiający bezpieczne i wygodne napełnianie dużych zbiorników wielokrotnego użytku.

Szybki transport na pole
Aby zapewnić dobre połączenie z ciągnikiem dostępny jest zaczep tradycyjny lub zaczep kulowy K80, a wąska konstrukcja dyszla pozwala na wykonywanie ostrych zakrętów i płynne śledzenie.
Podczas transportu drogowego, system John Deere BoomGuard minimalizuje drgania. Delikatna belka opryskowa jest dobrze chroniona przez pracujące pod ciśnieniem amortyzatory oraz specjalne rolki transportowe, które delikatnie, ale zdecydowanie przytrzymują belkę.

Szeroki wybór belek opryskowych
Dostępny jest szeroki wybór trwałych, stalowych belek opryskowych o szerokości od 24 do 28 m (składane w dwóch częściach) i od 24 do 40 m (składane w trzech częściach), aby spełnić wszystkie potrzeby klientów dotyczące niezawodności, wysokiej wydajności i precyzji. Belki John Deere zapewniają stabilność i dokładne opryskiwanie i wyposażone są w układ centralnego wahadła do poziomowania belki, system zawieszenia BoomGuard zapobiegający odchylaniu belki opryskiwacza od osi jazdy, pionowe i poziome zabezpieczenie przed złamaniem się belki oraz trwałe zawiasy.

Dzięki wykonywaniu pomiaru rzeczywistej wysokości belki 50 razy na sekundę i porównywaniu jej z wysokością nastawioną, opcjonalny system BoomTrac zapewnia idealną stabilność belki. Gdy zostanie wykryta różnica, system BoomTrac automatycznie dostosowuje wysokość oraz kąt nachylenia belki, zapewniając tym samym optymalną jej pozycję, zarówno podczas oprysku na polu, jaki i na uwrociach.

Inteligentne rozwiązania zapewniające maksymalną dokładność opryskiwania
Dzięki nowoczesnej technologiom, takim jak SprayerPro, operatorzy mogą pokryć opryskiem więcej hektarów z jednego pełnego zbiornika.
•System automatycznego sterowania sekcjami belki opryskiwacza GreenStar SprayerPro automatycznie zamyka zawór główny na uwrociach, co pomaga zminimalizować nakładki i pozwala zaoszczędzić cenne środki ochrony roślin. SprayerPro przejmuje pełną kontrolę nad sekcjami belki i automatycznie włącza je lub wyłącza, kiedy operator przejeżdża przez zdefiniowane obszary pola lub na uwrociach.
•Oparta na mapie aplikacja do sterowania wielkością dawki, jak wspomniano powyżej.
•Opryskiwacz R962i jest standardowo wyposażony w inteligentne rozwiązania pozwalające wykonywać oprysk dokładniej, np. kalkulator dysz spryskiwacza, zabezpieczenie przed przedawkowaniem, cyfrowe czujniki poziomu w zbiorniku wody do płukania i zbiorniku roztworu, czujnik wzajemnego przepływu między dyszami, automatyczny wybór ciśnienia i czujnika przepływu przy małych przepływach, wskazanie wielkości kropli dla standardowych dysz, programowalne ustawienia domyślne zaworów, aby zapobiec przedawkowaniu po napełnianiu, ostrzeżenie o niskim poziomie płynu w zbiorniku, kontrola wydajności mieszania i wiele innych.

Czyszczenie maszyny po oprysku
System SolutionCommand jest standardowo wyposażony w układ AutoDilute pozwaljący operatorowi wybrać na wyświetlaczu GreenStar odpowiedni program płukania lub rozcieńczania. System opracowano, aby spełnić wszystkie wymogi przepisów europejskich. Dzięki niemu nawet mniej doświadczeni operatorzy mogą uzyskać dobre rezultaty za każdym razem. System John Deere AutoDilute pozwala zarządzać usuwaniem pozostałości za naciśnięciem przycisku, uwzględniając martwą objętość oraz płyny pozostałe w zbiorniku. Osobna pompa pompuje czystą wodę z dużego zbiornika wody płuczącej do dysz płuczących w zbiorniku roztworu, aby rozcieńczyć pozostałości, a wszystkim steruje się z komfortowej kabiny ciągnika. Dostępnych jest pięć różnych trybów w zależności od rodzaju oprysku. Ten bezpieczny i inteligentny automatyczny system sterowania zwiększa wydajność i eliminuje konieczność wchodzenia operatora w niedawno spryskane uprawy w celu zmiany położenia zaworów do płukania.

Dostępne specjalne przystawki
•Różne wstępnie wybrane i zintegrowane pakiety i-Solution, oferujące najwyższą wydajność i dokładność. Jeden z takich pakietów obejmuje wyświetlacz GreenStar 2630, odbiornik satelitarny StarFire, systemy BoomTrac i SprayerPro.
•Różne rodzaje uchwytów do dysz do oprysku, krawędziowych i do nawozów płynnych, aby zapobiec znoszeniu i zapewnić optymalny rozmiar cząstek dla poszczególnych zastosowań.
•Opcjonalna myjka wysokociśnieniowa 100 barów zamontowana na opryskiwaczu pozwala oczyścić opryskiwacz i jego belki na polu. W zestawie znajduje się samozwijający bęben węża oraz ergonomiczna lanca.
•Samoczyszczący filtr ciśnieniowy umożliwia operatorowi spłukiwanie zanieczyszczeń, które mogły nagromadzić się w podstawie filtra ciśnieniowego.
•System ECOMATIC do napełniania zbiornika środkami chemicznymi w układzie zamkniętym, jak opisano powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności