Nowość w ofercie DeLaval

Automatyczna wanna do dezynfekcji racic AFB1000 firmy DeLaval jest systemem w pełni automatycznym składającym się z wanny lub 2 wanien, zespołu pomp chemicznych oraz sterownika kontrolującego pracę urządzenia. N

Zalety urządzenia:
Automatyczne płukanie i ponowne napełnianie wanny
Programowanie terminów zabiegów pielęgnacyjnych
Niezależna praca obu wanien, jeden sterownik
Trwała, mocna konstrukcja ze stali nierdzewnej
Antypoślizgowa powierzchnia – mata
Szybka i łatwa instalacja
Zwiększone bezpieczeństwo obsługujących, ograniczony kontakt ze środkami chemicznymi.

Urządzenie daje hodowcy możliwość kompleksowego prowadzenia prawidłowej pielęgnacji racic poprzez stosowanie wybranych zabiegów z określoną częstotliwością. Zastosowanie wanny pozwala na prowadzenie kąpieli racic w wodzie lub w roztworze z dodatkiem środka dezynfekującego i pielęgnującego. Dzięki sterownikowi kontrolującemu pracę urządzenia wanna jest spłukiwana, napełniana i myta automatycznie bez udziału człowieka. Wybrany program w odpowiednim momencie uruchamia napełnianie wanny wodą, podaje środek dezynfekujący oraz spłukuje wannę po zakończeniu pracy.

Istnieje możliwość ustawienia pracy wanny tak, by program pielęgnacji racic uruchamiany był tylko w określone dni tygodnia, w pozostałe zaś prowadzone jest wyłącznie mycie (tj wanny napełnia się wyłącznie wodą). W systemie zawierającym dwie wanny jest możliwość prowadzenia wstępnego mycia w pierwszej wannie, zaś w drugiej kąpieli ze środkiem dezynfekującym. Do pierwszej wanny można także podawać środek myjący racice.

Wanna do pielęgnacji racic AFB1000 jest urządzeniem zdecydowanie zmniejszającym nakłady pracy fizycznej dzięki automatycznemu podawaniu wody oraz środków. Gwarantuje także pełne bezpieczeństwo ludzi poprzez eliminowanie kontaktów ze środkami chemicznymi. Automatyzacja podawania środków chemicznych pozwala także na zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa zwierząt, dzięki zagwarantowaniu zawsze prawidłowej dawki środka i zapewnieniu jego odpowiedniego stężenia w roztworze.

Wanna także gwarantuje bezpieczeństwo zwierząt – wyposażona jest ona w matę antypoślizgową, dzięki czemu krowy spokojnie przechodzą przez wannę nie wykazując oznak stresu.
Praca wanny jest niezwykle sprawna – napełnianie i opróżnianie odbywa się bardzo szybko – pełne napełnienie zajmuje ok. 30 sekund, tyle samo czasu potrzeba na jej opróżnienie.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie:
http://www.delaval.pl/Products/CowComfort-and-farm-supply/HoofCare/AFB1000/default.htm

Informacje o firmie:
DeLaval sp. z o.o. jest producentem nowoczesnych urządzeń do doju i chłodzenia mleka, automatycznych stacji paszowych, hydraulicznych zgarniaczy obornika, środków myjących oraz środków higieny i pielęgnacji krów. Poprzez sieć Autoryzowanych Dealerów oferuje profesjonalny montaż i serwis oraz szkolenia i doradztwo.

E.G.
na podst. mat. DeLaval

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj