Ministerstwo Finansów uruchamia serwis o euro

Ministerstwo Finansów uruchomiło serwis internetowy Pełnomocnika Rządu do Spraw Wprowadzenia Euro Przez Rzeczpospolitą Polską. Serwis znajduje pod adresem: www.euro.mf.gov.pl i ma charakter kompendium wiedzy nt. najważniejszych aspektów wprowadzenia euro w Polsce.

Serwis zawiera informacje na temat działalności i obowiązków Pełnomocnika Rządu do Spraw Wprowadzenia Euro oraz podległego mu Biura i jego opracowań. W dziale Analizy” co miesiąc będzie publikowany “Monitor konwergencji nominalnej”, przygotowywany przez Biuro Pełnomocnika, w którym przedstawiany jest bieżący stan wypełnienia przez Polskę i inne kraje Unii Europejskiej kryteriów z Maastricht. Wczoraj zamieszczono najnowsze, wrześniowe wydanie “Monitora”.

Na stronie zebrano również najważniejsze raporty i publikacje o tematyce związanej z integracją ze strefą euro, w szczególności te dotyczące wprowadzenia euro w Polsce oraz akty prawne związane z działalnością Pełnomocnika. Można na niej również znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wyrażane wątpliwości w związku z wprowadzeniem euro w Polsce. Ponadto, na stronie zebrano odnośniki do najważniejszych serwisów nt. euro – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności