fbpx
Strona głównaWiadomościKE: Plan pozyskiwania energii odnawialnej

KE: Plan pozyskiwania energii odnawialnej

30 czerwca Komisja Europejska opublikowała wstępne założenia (szkic) Narodowego Planu Działania dotyczącego Energii Odnawialnej – NREAPs dla państw członkowskich. Promowanie produkcji i wykorzystywania energii odnawialnej w każdym z państw członkowskich wymaga 20% udziału energii odnawialnej w całkowitym pozyskiwaniu energii do 2020 r.

Rozporządzenie o promowaniu energii odnawialnej – RES (WE/28/2009 z 23 kwietnia br.) zakłada różny udział dla poszczególnych państw. W przypadku np. Polski i Wielkiej Brytanii udział energii odnawialnej w całkowitym pozyskiwaniu energii ustalono na poziomie 15%. Największy procent przypada Szwecji, aż 49%. Państwa UE zostały zobowiązane do dostarczenia Narodowych Planów Działania do Komisji do 30 czerwca 2010 roku. Zawierać one mają szczegóły w jaki sposób państwo chce dojść do osiągnięcia założonego celu, w tym politykę względem biomasy oraz działania względem biopaliw.
Wyznaczenie celu 20% udziału energii odnawialnej jest, według unijnego Komisarza ds. Energii Andrisa Piebalgsa, dużym krokiem naprzód w kierunku wzrostu zaufania inwestorów oraz pomoże rozwojowi technologii pozyskiwania energii odnawialnej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.