Jutro mija termin

Podstawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2009 rok upływa 15 maja br. Tymczasem do 12 maja jeszcze około 357 tys. rolników nie złożyło takich wniosków. To oznacza, że w ostatnich dniach w Biurach Powiatowych mogą utworzyć się kolejki a urzędnicy nie będą mieli szans na przejrzenie składanych wniosków – ostrzega ARiMR, apelując do rolników o przyspieszenie składania wymaganych dokumemtów.

Aby uniknąć kolejek w ostatnim okresie przyjmowania wniosków Prezes ARiMR podjął decyzje, że do 15.05. br Biura Powiatowe Agencji będą czynne w godzinach od 8.00 do 22.00, a ostatniego dnia, jeśli będzie taka potrzeba, do przyjęcia wniosku od ostatniego oczekującego w kolejce – informuje Agencja.

Poza tym, zgodnie z jego wcześniejszą decyzją, w miejscowościach, z których jest utrudniony dostęp do biur Agencji są uruchomione dodatkowe punkty przyjmowania wniosków. Lista dodatkowych placówek znajduje się na stronie internetowej ARiMR www.arimr.gov.pl

Do 12 maja Agencja przyjęła ponad 1,062 mln wniosków o płatności bezpośrednie, co stanowi blisko 75% spodziewanej liczby wszystkich wniosków. Wnioski rolnośrodowiskowe, których podstawowy termin przyjmowania przez ARiMR upływa również 15 maja, złożyło około 66% spośród około 88,5 tys. uprawnionych rolników.

Ci, którzy nie zdążą złożyć swoich wniosków w podstawowym terminie, będą mogli co prawda zrobić to do 9 czerwca br., ale w takim wypadku należne im płatności zostaną zmniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności