Jubileuszowa sesja w IOR

Dzisiajrozpoczęła się 50 jubileuszowa Sesja Naukowa w Instytucie OchronyRoślin w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczy kilkudziesięciu naukowców i badaczy zajmujących się ochroną roślin z Polski i Europy. Sesja zakończy się jutro, tj. 5 lutego br.

Choć sesja rozpoczęła się dzisiaj, to naukowcy, dziennikarze a także przedstawiciele firmspecjalizujących się w produkcjiśrodków ochrony roślin, uczestniczą w sympozjach przedsesyjnych już od wtorku tj. 2 lutego.Konferencji towarzyszyłorównież Ogólnopolskie Spotkanie Nematologów (badaczy nicieni).

W panelach dyskusyjnych poprzedzających sesję główną rozmawiano głównie o kierunkach zmian w przepisach prawnych dotyczących środków ochrony roślin i rozwoju metod biologicznychoraz wykorzystaniu biotechnologii w tym sektorze. Wiele mówiło się również o zintegrowanym systemie ochrony roślin, którego stworzenie jest obligatoryjne w świetle przepisów UE.

Więcej szczegółów dotyczących tematów omawianych podczas sesji IOR w kolejnych artykułach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności