fbpx

JOSKIN Polska – Nowa ocynkownia na następne dziesięciolecia

5 listopada 2010 roku na terenie zakładu w Trzciance odbyła się uroczysta inauguracja nowej ocynkowni, jako zwieńczenie obchodów Jubileuszu 10-lecia JOSKIN Polska w naszym kraju. Wraz z otwarciem ocynkowni – jednej z najnowocześniejszych w Europie – zakład JOSKIN Polska stał się największą jednostką produkcyjną Grupy JOSKIN.

W 1999 r. W Trzciance, w nieużywanych pomieszczeniach dawnej fabryki domów, z załoga i maszynami produkcyjnymi przejętymi od firmy znajdującej się w sąsiedniej Pile, rozpoczęła działalność fabryczka”, licząca początkowo 5.750 m2 powierzchni.
Dzisiaj powierzchnia zakładu to 23 ha, w tym ponad 47.000 m2 zajmują budynki, zakład ma więc duży potencjał dalszej rozbudowy i dalszego rozwoju. A obecny proces produkcyjny prowadzony jest w prawie pełni automatycznie, oczywiście poza precyzyjnymi i skomplikowanymi czynnościami, w których kunsztu i mistrzostwa ludzi nie zastąpi żadna maszyna. Produkcja w zakładzie odbywa się na 10 liniach spawalniczych, 2 półautomatycznych liniach malarskich oraz 6 liniach montażowych. Zakład w Trzciance zatrudnia 271 osób, a dzięki nowo otwartej linii do cynkowania o powierzchni 8.750 m2, zatrudnienie ma wzrosnąć do 300 osób, czyli ponad 100 osób więcej niż zaledwie dwa lata temu. To nie wszystkie nowości w JOSKIN Polska – pod koniec roku udostępniona też zostanie hala wystawowa o powierzchni 2.400 m2 a na początku 2011 roku zakończy się rozbudowa biur. Dysponując flotą transportową liczącą 14 samochodów oraz siecią handlową pokrywająca całą Polskę – bo sprzedaż produktów marki JOSKIN prowadzona jest wyłącznie przez własną sieć dealerską – JOSKIN Polska osiągnął drugi wynik pod względem wielkości obrotów w całej Grupie JOSKIN (tuż za Niemcami). Zakład w Trzciance to także pomost handlowy z Europą Wschodnią, a dzięki nowej hali wystawienniczej dział obsługi przed sprzedażą będzie również obejmował Europę Wschodnią.
– W przeciwieństwie do tego, co na ogół myśli się na Zachodzie na temat Wschodu, nasze doświadczenia zdobyte w Polsce, a dokładnie tutaj w Trzciance, są dla nas dowodem na to, że ludzie darzą nas szacunkiem, że potrafią produkować sprzęt dobrej jakości i że zrozumieli, ze jesteśmy tutaj nie tylko po to, żeby rozwijać Grupę JOSKIN, ale również, by pomóc im w rozwoju gospodarki Polski, a w szczególności tego regionu – powiedział na uroczystej gali Wiktor Joskin.

Zalety cynkowania w zakładzie JOSKIN Polska to przede wszystkim 5.000 ton stali, których nie trzeba będzie przewozić. To ponad 1.100 przejazdów w obie strony, czyli ponad 600.000 km mniej w ciągu roku. Grupa zyskuje całkowicie własną obróbkę z technologią wysokiej jakości i ultranowoczesnym cynkowaniem z pasywacją na licencji Durozinq®. To również optymalna jakość cynkowania dzięki możliwościom składowania przez 4 dni po obróbce bez dostępu wilgoci oraz uniknięcie zabrudzeń powstających podczas transportu po cynkowaniu.
Schemat procesu cynkowania:
1.Dostarczenie towaru do obróbki.
2.Mocowanie na trawersach – strefa załadunku elementów czarnych.
3.Zautomatyzowany wózek szynowy przewozi elementy na linię obróbki wstępnej.
4.Podwójna, całkowicie zautomatyzowana suwnica jednotorowa do obróbki wstępnej.
5.Wprowadzenie na linię obróbki wstępnej przez poziomą rozsuwaną śluzę.
6.Linia obróbki wstępnej z 13 wannami zamkniętymi osłoną odciągającą opary i odprowadzającą je do filtra czyszczącego.
7.Wyjście ze strefy obróbki wstępnej/wejście do suszarni przez rozsuwaną śluzę.
8.Suszenie przez wentylację, które pozwala ograniczyć odpryski cynku w momencie zanurzania elementu w wannie galwanizacyjnej.
9.Cynkowanie odbywa się poprzez zanurzenie w wannie o wymiarach 10×2,8×3,3 m z osłoną odciągającą opary. Cynk jest stopiony w temperaturze 450oC z dodatkami ekologicznie obojętnymi, które służą do ochrony i nadania połysku.
10.Następnie odbywa się płukanie z odzyskiwaniem ciepła.
11.Kolejny proces to pasywacja, czyli pokrycie warstwą ochronną znacznie ograniczającą powstawanie białej rdzy.
12.Ocynkowany towar jest wywożony do strefy magazynowania i oczyszczania oparów.

JOSKIN zamknął rok budżetowy 2009 liczbą obrotów skonsolidowanych Grupy wynoszącą 83.236.238 euro, odnotowując spadek o 9%. Można więc stwierdzić, ze marka JOSKIN bardzo dobrze oparła się kryzysowi. Gama produktów z marką JOSKIN obejmuje: wozy asenizacyjne, oprzyrządowanie do rozlewania gnojowicy, rozrzutniki obornika, przyczepy przechylane, wywrotki do robót budowlanych, przyczepy z przechyłem trójstronnym,, przyczepy objętościowe, transportery CARGO, przyczepy do bydła oraz kosiarki do niedojadów.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.