fbpx

Jedna osoba, jeden wniosek

Jedna osoba może złoży w ciągu jednego dnia, tylko jeden wniosek na działanie “Modernizacja Gospodarstw Rolnych”. Program rusza 9 listopada br. Wnioski będzie można składać również w sobotę. Oddziały Regionalne będą czynne w tym dniu do 16.15.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie, które zmienia szczegółowe warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Modernizacja gospodarstw rolnych” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zgodnie z tym rozporządzeniem wniosek o przyznanie pomocy finansowej w ramach powyższego działania może być złożony osobiście przez zainteresowanych albo przez upoważnioną osobę, przy czym jedna osoba lub upoważniona osoba może jednego dnia złożyć wyłącznie jeden wniosek. To ograniczenie nie dotyczy osób, które ubiegają się o pomoc finansową na realizacje inwestycji, w przypadku której refundacji podlega maksymalnie 75% kosztów kwalifikowanych i kiedy wymagane jest złożenie oddzielnego, dodatkowego wniosku (dotyczy to inwestycji realizowanych w związku z wdrożeniem Dyrektywy Azotanowej).

ARiMR przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 30 października br. “w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” (Dz.U. Nr 201, poz. 1460), wszystkie złożone wnioski w pierwszym naborze od 9 listopada, które nie uzyskają dofinansowania ze względu na wyczerpanie się środków finansowych na ten rok, będą rozpatrywane w pierwszej kolejność w następnym naborze wniosków i będą traktowane tak, jak złożone pierwszego dnia.

Ważna informacja, dla tych, którzy z różnych względów, nie będą mogli złożyć dokumentów w piątek. Oddziały Regionalne (powiatowe), będą również czynne następnego dnia, czyli w sobotę 10 listopada do godz. 16.15.

opr. i foto: MS
Wrp.pl
źródło: ARiMR

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner