Janusz Wojciechowski ponownie wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa w PE

Jak dowiedział się nasz portal, polski eurodeputowany Janusz Wojciechowski (na zdjęciu) z frakcji Unia na rzecz Europy Narodów, został przed ponad godziną ponownie wybrany II wiceprzewodniczących Komisji Rolnictwa przy Parlamencie Europejskim.

W rozmowie telefonicznej z redakcją portalu WRP, europoseł Wojciechowski potwierdził informację o ponownym wyborze na stanowisko drugiego wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa.
Przewodniczącym Komisji został Neil Parish, Anglik z Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów. Parish wcześniej nie zasiadał w prezydium Komisji. I wiceprzewodniczącym został Jean Clone Fruteau francuski eurodeputowany z frakcji Socjalistycznej. Stanowisko III wiceprzewodniczącego, zachował Graffe zu Baringdorf z Niemiec – Grupa Zielonych. Nowością było powołanie IV wiceprzewodniczącego Komisji, którym został Sergio Berlato z Włoch – Europa Narodów.Prezydia Komisji w Parlamencie Europejskim wybierane są na 2,5-letnią kadencję.
***:
Janusz Wojciechowski ur. się 6 grudnia 1954 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Łodzi. W latach 1980-1993 pracował jako sędzia. Sprawował funkcję członka Krajowej Rady Sądownictwa w latach 1990-93. Od roku 1993 poseł z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1995-2001 prezes Najwyższej Izby Kontroli. W 2001 ponownie poseł, od czerwca 2004 wicemarszałek Sejmu. W czerwcu wybrany na eurodeputowanego z listy PSL. Zrzeszony we frakcji Unia na rzecz Europy Narodów, od początku prężnie działający w Komisji Rolnictwa przy Parlamencie Europejskim. W lutym 2006 wraz z grupą posłów opuszcza PSL i zakłada PSL Piast”, którego do dnia dzisiejszego jest wiceprzewodniczącym.

Marcin Simiński
www.wrp.pl