Dziś wielka debata: Jarosław Kaczyński kontra Aleksander Kwaśniewski

Dziś wieczorem o godz. 20.00 rozpocznie się debata na żywo, w której będą uczestniczyć Jarosław Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski. Wielkim nieobecnym będzie Donald Tusk.

Donald Tusk, nie daje jednak o sobie zapomnieć, nawet w dniu, w którym uwaga skupiona jest głównie na Jarosławie Kaczyńskim i Aleksandrze Kwaśniewskim. Lider PO wyzywa na na kolejny telewizyjny pojedynek, zwycięzcę dzisiejszej debaty. Kto nim zostanie? Trudno przewidzieć. Zarówno jeden jak i drugi bohater dzisiejszego wieczoru to doświadczony polityk i doskonały mówca. Wiadomo jedno. Na czym skupią się obaj politycy, ale zapewne nie obędzie się bez niespodzianek. Jarosław Kaczyński nie omieszka wykorzystać, delikatnie mówiąc wpadki, którą zaliczył ostatnio jego przeciwnik podczas pobytu na Ukrainie. Znając natomiast retorykę Aleksandra Kwaśniewskiego, odwoła on się na pewno do ideałów wolnej Europy i demokracji, zarzucając Kaczyńskiemu niekompetentne prowadzenie polityki zagranicznej i oddalanie Polski od idei przyświecających krajom Zachodnim. Pewnie poruszono zostaną także bierzące sprawy, chociażby kłopoty w służbie zdrowia. Tutaj Jarosław Kaczyński ma utrudnione zadanie w świetle ostatnich wydarzeń, które obserwujemy w służbie zdrowia.
Przypomnijmy, że pomysł debaty wyszedł od Aleksandra Kwaśniewskiego. Premier Jarosław Kaczyński zgodził się bez chwili zastanowienia. Oczywiście nie bez znaczenie jest pominięcie w debacie Donalda Tuska, którego w ten sposób obaj politycy chcą osłabić.
Zapowiada sie emocjonująca debata. Program, który na żywo będzie emitowany w TVN24, TV Biznes, TVP Pr 1 i Program 3 Polskiego Radia, prowadzić będą Monika Olejnik, Krzysztof Skowroński i Joanna Wrześniewska – Zygier. Debata rozpoczyna się równo o 20.00.
Dziś przedstawiono nowe wyniki sondaży przedwyborczych. Na prowadzeniu wciaż PO z 34%, tuż za nią PiS z 32% oraz LiD 16% i PSL 6%. Po za progiem wyborczym znanazły się Samoobrona i LPR. Jeśli wybory odbyłyby się dzisiaj to Platforma wprowadzi do Sejmu 186 posłów, PiS 177, Lewica 82, PSL 19 i Mniejszość Niemiecka 2.

M. Simiński,Wrp.pl