DuPont w czołówce rankingu Najlepszy Pracodawca Science Magazine

Firma DuPont piąty rok z rzędu znalazła na liście najlepszych pracodawców roku. W rankingu przeprowadzonym przez magazyn Science wzięli udział naukowcy z całego świata, którzy odpowiedzieli na pytania dotyczące togo, co najbardziej cenią w pracy dla DuPont. W tym roku firma awansowała z miejsca czternastego na dziesiąte.

Ranking magazynu Science powstał na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród naukowców z branży biotechnologii, biofarmaceutyki, przemysłu farmaceutycznego i innych. Wyłonił dwudziestu najlepszych pracodawców w tych gałęziach przemysłu i określił ich wiodące cechy. Międzynarodowe firmy były oceniane w 23 kategoriach takich jak: pozycja finansowa, łatwe dostosowanie do zmian i orientacja na badania.

Ciężko pracujemy, aby umożliwiać naukowcom DuPont wprowadzanie innowacji dopasowanych do potrzeb naszych różnorodnych klientów na całym świecie – informuje Douglas Muzyka, Senior Vice President and Chief Science & Technology Officer w DuPont.
Znalezienie się na liście Najlepszych Pracodawców magazynu Science jest dla nas bardzo cenne, ponieważ jest to głos naszych naukowców i inżynierów, którzy przez swoją ocenę jeszcze bardziej motywują nas do ciągłego doskonalenia – dodaje.

Ranking miał na celu identyfikację firmy, która ma opinię najlepszego pracodawcy. Został on opracowany na podstawie 4.276 ankiet wypełnionych przez czytelników magazynu Science oraz badań zleconych na terenie Ameryki Północnej (78 procent), Europy (14 procent) i Azji/Pacyfiku (5 procent). Każda firma ujęta w rankingu otrzymała raport, w którym uwzględniono na przykład to, czy pracownicy są traktowani z szacunkiem, czy kultura pracy jest dostosowana do osobistych wartości pracowników. Pełna wersja rankingu wraz ze szczegółowymi ocenami poszczególnych firm dostępna jest na stronie:: www.sciencecareers.org/TopEmployers2012 .

Amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Nauki – American Association for the Advancement of Science (AAAS) to największe na świecie towarzystwo naukowe i wydawca czasopism Science (www.sciencemag.org), Science Signaling (www.sciencesignaling.org) oraz Science Translational Medicine (www.sciencetranslationalmedicine.org). AAAS zostało założone w 1848, i obsługuje 262 zrzeszone towarzystwa i akademie naukowe, obejmując 10 milionów osób. Science może poszczycić się największym na świecie sprzedanym nakładem wśród wszystkich czasopism naukowych poddawanych ocenie niezależnych recenzentów – liczba jego czytelników sięga 1 miliona osób. AAAS jako organizacja non-profit (www.aaas.org) otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych, wypełniając swoją misję sprzyjania postępowi w nauce i służenia społeczeństwu” za pośrednictwem inicjatyw z zakresu polityki naukowej, programów międzynarodowych, edukacji naukowej i wielu innych działań. Aby poznać najnowsze informacje badawcze, zaloguj się na EurekAlert! www.eurekalert.org – najlepszej stronie z wiadomościami naukowymi, obsługiwaną przez AAAS.
DuPont (NYSE: DD), od 1802 roku wprowadza na globalny rynek rozwiązania naukowe i inżynierię na światowym poziomie w postaci innowacyjnych produktów, materiałów i usług. DuPont wierzy że, poprzez współpracę z klientami, rządami, środowiskiem naukowym, organizacjami pozarządowymi i liderami opinii, może pomóc znaleźć rozwiązania takich globalnych wyzwań jak: zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych, a także ochrona życia i środowiska . Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w innowacyjność, odwiedź www.dupont.com.