Dni Kukurydzy w GR Krasne

W dniu 5.09.2012 r. w Gospodarstwie Pani Krystyny Tkaczyk – GR Krasne w województwie lubelskim – odbyły się pierwsze DNI KUKURYDZY w regionie Polski południowo-wschodniej w roku 2012, na które przybyło blisko stu plantatorów zainteresowanych uprawą kukurydzy.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Regionalny ProCam Przemysław Konaszczuk omawiając agrotechnikę uprawy kukurydzy, jak również przedstawił agrotechnikę na poletkach kukurydzianych.
Następnie przedstawiciel firmy Wikana Bioenergia Pan Arkadiusz Wojciechowski w kilku zdaniach przedstawił firmę oraz nowy kierunek zagospodarowania kukurydzy – uprawa na BIOGAZ.
W spotkaniu wzięła udział firma Maszyny Rolnicze Mariusz Zdunek z Wierzchowisk k/Lublina, która zaprezentował ciągniki FENDT i MASSEY FERGUSON, jak również siewnik do kukurydzy MONOSEM.
Podczas spotkania dr Jerzy Dynowski, reprezentujący firmę BIOGEN, omówił zagadnienia związane z regeneracja gleby. Na podstawie przygotowanego profilu glebowego wskazał w jakim kierunku winniśmy dążyć, by struktura gleby była jak najbardziej korzystna dla producentów rolnych. W sposób wyczerpujący przedstawił rolę preparatu BIOGEN REWITAL i BIOGEN SUPERPLON, dyskusja była bardzo ciekawa, rolnicy zadawali wiele pytań. na które dr Dynowski udzielał wyczerpujących odpowiedzi.
Uczestnikom spotkania zaprezentowaliśmy kolekcję 16 odmian kukurydzy różnych hodowców.
Dyrektor do spraw marketingu nasion z ProCam Pan Michał Grześkowiak omówił charakterystykę każdej z odmian.
Po części oficjalnej, przy wspólnym obiedzie goście dyskutowali i wymieniali zdania na temat różnic odmianowych.
W powiecie chełmskim obecny sezon był jednym z najtrudniejszych od kilku lat, najpierw bardzo duże wymrożenia wiosenne zdziesiątkowały zboża ozime i rzepaki, następnie po w miarę dobrej wiośnie nastał czas długotrwałej suszy, co było widoczne na zbożach, jak również odzwierciedliło się na kukurydzy.
Od 1 maja do 12 sierpnia spadło tylko 35 litrów deszczu i to kilkakrotnie w małych ilościach, dopiero w dniach 12, 13, 14 sierpnia odnotowano wyższy opad w ilości 65 litrów, taki przebieg pogody nie był bez znaczenia dla kukurydzy. Mimo to kolekcja kukurydzy wygląda bardzo zadowalająco.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, uczestnikom spotkania za poświęcony nam czas i zapraszamy na kolejne spotkania polowe, o których będzie można dowiedzieć się od doradców docierających do Państwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności