Biodiesel z warzyw

Pierwsza w UE fabryka biopaliw II generacji ruszy w 2010 roku. Niemcy są pierwszym państwem w Unii, które budują testową instalację wykorzystującą odpady z produkcji drewna, słomę, siano, trawę czy odpady warzywne. Obecnie do produkcji biopaliw pierwszej generacji stosowane są surowce rolne, jak zboża czy oleje roślinne.

Inwestorem jest firma Choren Industries we Freiberg w południowych Niemczech, a zakład
produkować będzie 15 tys. ton paliwa BTL (biomass-to-liquid) z biomasy, którą będzie głównie drewno i odpady drewniane. Rozruch zakładu przewidywany jest w październiku br. Firma Choren planuje budowę drugiego, większego zakładu produkcji BTL w Schwedt o wydajności 200 tys. ton we wschodnich Niemczech, ale w przypadku tak kosztownych inwestycji niezbędna jest pomoc państwa. Inwestor jest żywo zainteresowany otrzymaniem kwoty produkcyjnej wynikłej z obowiązku domieszki biododatku w paliwach. Instalacja Choren otrzymała 7,8 mln euro w ramach promocji biopaliw II generacji, którą aktywnie popiera KE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności