fbpx
Strona głównaPozostałeBadanie źródła zakażenia ptasią grypą w Wielkiej Brytanii

Badanie źródła zakażenia ptasią grypą w Wielkiej Brytanii

Naukowcy brytyjscy prowadzą badania nad określeniem drogi zakażenia ptasią grypą indyków na fermie we wschodniej Anglii. N


Ferma należy do firmy Bernard Matthews Holdings Ltd. Na fermie znajdowały się 22 stada indyków, z których 4 zostały zaatakowanie przez ptasią grypę. Do tej samej firmy należą także 54 inne fermy w Wielkiej Brytanii, w których produkuje się rocznie 8 mln indyków. Firma posiada też fermy gęsi na Węgrzech. W jednej z nich w styczniu wystąpił wirus ptasiej grypy. Badania wykazały, że źródłem choroby w Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej były produkty drobiowe pochodzące z Węgier. Specjaliści z FAO bacznie obserwują sytuację zarówno na Węgrzech, jak i w Wielkiej Brytanii. Ocenia się, że jest ona pod kontrolą. Znacznie bardziej pomocy potrzebują kraje takie, jak Indonezja, Egipt czy Nigeria. Od czasu wykrycia w lutym br. w Nigerii ptasiej grypy, z powodu tej choroby zdechło lub zostało ubite ponad 700 tys. ptaków. Jest też pierwsza ofiara wśród ludzi.


(Feedstuffs 2007, vol. 79, nr 7, s. 1)
Wanda Mierzecka

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.