fbpx

Anty – Ustawa o Biopaliwach

I bądź tu człowieku mądry! Walka z korupcją”, “Likwidacja szarej strefy” i tak w koło. Cóż to takiego? Oczywiście slogany z kolejnych kampanii wyborczych. Jesteśmy nimi karmieni wyjątkowo obficie i bez kompletnie żadnych zahamowań. N”

W historii najnowszej naszego państwa, mówiło się wiele o biopaliwach. Polska potrzebuje taniego paliwa”, – głosiły głowy ze szklanego ekranu. I co z tego wynikło? Jak zwykle wyprodukowano akt prawny (Ustawa o biokomponentach stosowanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych została uchwalona 2 października 2003 roku (Dz.U. nr 199 poz. 1934)), który stoi w sprzeczności nie tylko z założeniami wspólnotowymi, ale również z dobrze pojętym interesem narodowym.

Czy wszystko w naszym kraju musi być podszyte sformułowaniami o tak wielkiej pojemności, jak na przykład sławne “i inne rośliny” lub “inne czasopisma”? Pewnie jeden z ojców narodu miał szczytne cele pragnąc sprowadzać soję i inne oleiste rośliny z za granicy. Wszak to wszystko w trosce o nasze wspólne zdrowie. Po cóż bowiem rolnik ma męczyć się pracując przy uprawie rzepaku. Kiedy w tym czasie z powodzeniem, już jako bezrobotny, może zostać skierowany przez Rejonowy Urząd Pracy na kurs aktywacji zawodowej. Jakie to piękne! Będzie wypoczęty, świeży, zrelaksowany… ZGROZO!!! I dzieje się to wszystko za nasze, wspólne pieniądze! To my wybieramy ludzi którzy wyrządzają nam wszystkim krzywdę, rujnując rodzimą gospodarkę. Przemysł został już “zrestrukturyzowany”, teraz czas na rolnictwo. W sukurs troskliwych urzędników już idzie Unia Europejska, ze swym aparatem biurokratycznym. Siostry i Bracia rolnicy! Cała nadzieja w urzędnikach!

Z drugiej strony, jak to możliwe, że wielkie połacie ziemi uprawnej leżą odłogiem? Dla czego takie giganty jak AGROFIRMA Witkowo w woj zachodniopomorskim prosperują wręcz modelowo, kiedy inne gospodarstwa popegeerowskie poległy w walce o przetrwanie?

Pytań jest cała moc. Na kilka z nich spróbuję dać odpowiedź, a przynajmniej uchylić nieco rąbka mrocznej tajemnicy, w 19 numerze Wiadomości Rolniczych Polska. Zapraszam do lektury cyklicznego artykułu “Jeżdżę na oleju rzepakowym”


Alan

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.