fbpx
Strona głównaPozostałeAnty - Ustawa o Biopaliwach

Anty – Ustawa o Biopaliwach

I bądź tu człowieku mądry! Walka z korupcją”, “Likwidacja szarej strefy” i tak w koło. Cóż to takiego? Oczywiście slogany z kolejnych kampanii wyborczych. Jesteśmy nimi karmieni wyjątkowo obficie i bez kompletnie żadnych zahamowań. N”

W historii najnowszej naszego państwa, mówiło się wiele o biopaliwach. Polska potrzebuje taniego paliwa”, – głosiły głowy ze szklanego ekranu. I co z tego wynikło? Jak zwykle wyprodukowano akt prawny (Ustawa o biokomponentach stosowanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych została uchwalona 2 października 2003 roku (Dz.U. nr 199 poz. 1934)), który stoi w sprzeczności nie tylko z założeniami wspólnotowymi, ale również z dobrze pojętym interesem narodowym.

Czy wszystko w naszym kraju musi być podszyte sformułowaniami o tak wielkiej pojemności, jak na przykład sławne “i inne rośliny” lub “inne czasopisma”? Pewnie jeden z ojców narodu miał szczytne cele pragnąc sprowadzać soję i inne oleiste rośliny z za granicy. Wszak to wszystko w trosce o nasze wspólne zdrowie. Po cóż bowiem rolnik ma męczyć się pracując przy uprawie rzepaku. Kiedy w tym czasie z powodzeniem, już jako bezrobotny, może zostać skierowany przez Rejonowy Urząd Pracy na kurs aktywacji zawodowej. Jakie to piękne! Będzie wypoczęty, świeży, zrelaksowany… ZGROZO!!! I dzieje się to wszystko za nasze, wspólne pieniądze! To my wybieramy ludzi którzy wyrządzają nam wszystkim krzywdę, rujnując rodzimą gospodarkę. Przemysł został już “zrestrukturyzowany”, teraz czas na rolnictwo. W sukurs troskliwych urzędników już idzie Unia Europejska, ze swym aparatem biurokratycznym. Siostry i Bracia rolnicy! Cała nadzieja w urzędnikach!

Z drugiej strony, jak to możliwe, że wielkie połacie ziemi uprawnej leżą odłogiem? Dla czego takie giganty jak AGROFIRMA Witkowo w woj zachodniopomorskim prosperują wręcz modelowo, kiedy inne gospodarstwa popegeerowskie poległy w walce o przetrwanie?

Pytań jest cała moc. Na kilka z nich spróbuję dać odpowiedź, a przynajmniej uchylić nieco rąbka mrocznej tajemnicy, w 19 numerze Wiadomości Rolniczych Polska. Zapraszam do lektury cyklicznego artykułu “Jeżdżę na oleju rzepakowym”


Alan

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.