fbpx

Akredytacja

Nie dłużej niż cztery miesiące – tyle czasu na decyzję będą czekać młodzi rolnicy, którzy od wczoraj mogą ubiegać się o 50 tysięcy premii. Agencja Restrukturyzacji jest przygotowana nie tylko do tego, aby zbierać wnioski, ale także do ich rozpatrywania

Teoretycznie wnioski o przyznanie premii będzie można składać do końca czerwca. Ale nabór może być zamknięty wcześniej, gdy limit środków przyznanych dla danego województwa zostanie przekroczony.

Dariusz Wojtasik prezes ARiMR: na bieżąco będziemy mieć kontrolowana sytuację, jeśli chodzi o wykorzystanie środków i ten komunikat na pewno w miarę wcześnie się pojawi, jeżeli te środki zostaną wykorzystane, ze nie będzie już naboru wniosków.

Wiele wątpliwości budzi sposób rozpatrywania wniosków. Dla rolników nie do końca jest jasne czy liczy się kolejność złożenia dokumentów, czy data przejęcia gospodarstwa.

Grażyna Wereszczyńska Mazowiecki Oddział Regionalny ARiMR: aby praca nad wnioskami przebiegała sprawnie potrzebna jest akredytacja ministerstwa finansów.

Dariusz Wojtasik prezes ARiMR: w tym tygodniu mamy już uzyskać akredytację, więc będziemy praktycznie z automatu przystępować do oceny tych wniosków.

A to oznacza, że pierwsze decyzje powinny trafić do rolników już w czerwcu, a pieniądze po wakacjach. Do wczoraj w regionalnych oddziałach agencji Restrukturyzacji złożono ponad tysiąc wniosków.

Dorota Florczyk/Agrobiznes
TVP – redakcja rolna

.N

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner