AGROMA na sprzedaż

Już tylko kilka godzin mają inwestorzy na składanie zgłoszeń do wzięcia udziału w aukcji w sprawie nabycia od Skarbu Państwa udziałów dwóch spółek: Przedsiębiorstwo Handlu Sprzętem Rolniczym AGROMA” Sp. z o. o. z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim i Przedsiębiorstwo Handlu Sprzętem Rolniczym “AGROMA” Sp. z o. o. z siedzibą w Świerklańcu. Ministerstwo Skarbu Państwa przyjmuje zgłoszenia do 17 sierpnia 2009 r. do godziny 16.15. Aukcja rozpocznie się 21 sierpnia 2009., o godz. 12.00.”

Podczas aukcji publicznej jeden nabywca będzie mógł nabyć 10.880 udziałów Przedsiębiorstwa Handlu Sprzętem Rolniczym AGROMA” Sp. z o.o. z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, o wartości nominalnej 500.00 złotych każdy, stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Pozostałe 15% kapitału zakładowego zostanie udostępnione nieodpłatnie uprawnionym pracownikom. Cena wywoławcza pakietu 10.880 udziałów wynosi 15.232.000,00 zł., co oznacza, że jeden udział wyceniany jest na 1.400,00 zł. Przebijać licytowana cenę całego pakietu 10.880 udziałów można o minimalną kwotę równą 200.000,00 zł.

Do sprzedaży podczas aukcji przeznaczonych będzie także 54.400 udziałów Przedsiębiorstwa Handlu Sprzętem Rolniczym “AGROMA” Sp. z o.o. z siedzibą w Świerklańcu, o wartości nominalnej 50.000 złotych każdy, stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Licytowany pakiet jest przeznaczony dla jednego nabywcy. Pozostałe 15% kapitału zakładowego zostanie udostępnione nieodpłatnie uprawnionym pracownikom. Cena wywoławcza pakietu 54.400 udziałów wynosi 7.344.000,00 zł. Cena wywoławcza za jeden udział wynosi 135,00 zł. Przebijać licytowana cenę całego pakietu 10.880 udziałów można o minimalną kwotę równą na 100.000,00 zł.

Każda z dwóch firm AGROMA jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Już od ponad 50 lat zajmują się dystrybucją specjalistycznego sprzętu ogrodniczego i rolniczego dla profesjonalistów i wymagających użytkowników. Posiadają ugruntowaną pozycję rynkową. Agroma w Gorzowie Wielkopolskim zajmuje się także sprzedażą handlową i detaliczną części do maszyn rolniczych. Spółka prowadzi również handel częściami do samochodów osobowych i dostawczych oraz serwis i diagnostykę tych pojazdów. Ponadto Spółka wynajmuje część nieruchomości stanowiących jej własność. Agroma utrzymuje wysoki poziom sprzedaży dzięki serii podpisanych umów dealerskich z takimi firmami jak: Zetor Polska, Ursus, McCornic, Grene, Granit, Krevdeland, Sipma, Unia, Korus, a także Platinium-Orlen, Castrol, Goodyear, Michealin, Opony.pl, LDV. Głównymi klientami firmy są rolnicy indywidualni i duże gospodarstwa rolnicze.

Agroma w Świerklańcu specjalizuje się w organizowaniu i prowadzeniu handlu sprzętem rolniczym, częściami zamiennymi, w tym normaliami i wyrobami gumowymi do sprzętu rolniczego, urządzeniami technicznymi oraz innymi urządzeniami i wyrobami. Przedsiębiorstwo prowadzi również działalność organizacyjno-techniczną związaną z zaopatrzeniem odbiorców
w środki techniczne. Spółka działa na rynku detalicznym krajowym, głównymi klientami są rolnicy, firmy komunalne, zakłady o profilu technicznym, Lasy Państwowe, Gminy, indywidualni klienci, itp.
Więcej informacji na temat aukcji:
http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/265/6813/Zaproszenie_do_wziecia_udzialu_w_aukcji_w_sprawie_nabycia_udzialow_spolek_Przeds.html