fbpx

53 Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych w Ossie

Ochrona upraw sadowniczych w świetle nowych wymogów UE” to hasło 53 Konferencji Ochrony Roślin Sadowniczych, która odbyła się w Centrum Kongresowym OSSA koło Białej Rawskiej. Już pierwszego dnia konferencji, wzięło udział ponad 800 osób. Byli to przed wszystkim sadownicy oraz przedstawiciele 30 firm związanych z branżą sadowniczą.”

Podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Marian Zalewski podkreślił ważną rolę corocznych spotkań, jako istotnego elementu upowszechniania wiedzy z cyklu nauka – praktyce”. Zaznaczył szczególną wagę bezpośredniej wymiany najlepszych doświadczeń pomiędzy sadownikami, dystrybutorami środków ochrony roślin, przedstawicielami nauki, doradztwa rolniczego i administracji państwowej.
“Te konferencje to dziś największy sadowniczy uniwersytet w naszym kraju. Jesteśmy dumni z wysokiej jakości polskich owoców i warzyw cenionych w całej Europie. Jest ona wynikiem ciężkiej pracy doświadczonych sadowników, korzystających od lat z osiągnięć naukowców z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka oraz Instytutu Warzywnictwa im. E. Chroboczka w Skierniewicach” – powiedział.

Program konferencji obejmował dyskusje na temat integrowanej ochrony roślin, która będzie już obowiązywać od 2014 roku, strategii ochrony przed parchem jabłoni i innymichorobami w kontekście odporności patogenówna fungicydy. Omawiano także aktualne i przewidywane zagrożenia w ochroniesadów i jagodników przed chorobami i szkodnikami oraz zmiany w asortymencie insektycydów i akarycydóww kontekście trudności w zwalczaniu szkodników, o w?ływie środków ochrony roślin na bezpieczeństwo pszczół oraz technice wykonywaniq zabiegów ochrony roślin sadowniczych.

Konferencja zorganizowana przez Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach, Bayer Crop Science odbyła się w dniach 25-26 lutego, a oprócz tematyki związanej z ochroną upraw sadowniczych oraz handlu materiałem roślinnym i owocami, debatowano także na temat możliwości wykorzystania instrumentów promocyjnych w ramach dostępnych obecnie funduszy strukturalnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i roli wspólnego działania poprzez tworzenie silnych grup producentów, dzięki którym możliwa będzie lepsza promocja polskich owoców na rynkach zagranicznych oraz na rynku krajowym.

SDF baner ciągnik
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.