13 województw na wspólnym stoisku narodowym

Przedstawiciele województwa pomorskiego uczestniczyli w targach BioFach – największej w Europie imprezie promującej ekologiczne rolnictwo i przetwórstwo żywności ekologicznej. XXI edycja targów odbyła się w dniach 17-20 lutego 2010 r. w Norymberdze. Województwo pomorskie już po raz trzeci zaprezentowało, wspólnie z innymi regionami Polski, swój ogromny potencjał w zakresie produktów ekologicznych.

Obecnie w Pomorskiem funkcjonuje prawie 400 gospodarstw ekologicznych i 9 przetwórni. Ekologiczni rolnicy najlepiej wiedzą, że zapewniając sobie byt, dbają o czyste środowisko naturalne i dostarczają konsumentom produkty spożywcze najwyższej jakości. Zainteresowanie rolników i producentów naturalnymi metodami upraw i przetwórstwa wciąż wzrasta, bo też produkty ekologiczne zdobywają coraz szersze grono zwolenników, nastaje wręcz moda na zdrową, naturalną żywność.

Dynamiczny rozwój branży produktów ekologicznych miał odzwierciedlenie podczas tegorocznych targów BioFach, zaliczanych do najbardziej prestiżowych imprez targowych ukazujących trendy ekologiczne na całym świecie. Analogiczne wydarzenia pod nazwą BioFach odbywają się na pozostałych kontynentach: w Ameryce czy Azji. O pozycji norymberskiej imprezy świadczą imponujące liczby: 2,5 tys. wystawców ze 121 państw, 43,5 tys. odwiedzających.

Jednymi z najaktywniejszych uczestników tegorocznych targów byli Polacy z prezentacją 13 województw na wspólnym stoisku narodowym. Sporym zainteresowaniem cieszyła się oferta pomorskich producentów, w szczególności przetwory z owoców runa leśnego (grzyby, borówka, żurawina) czy czarnego bzu oraz sery pleśniowe typu camembert ze Słupska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności