fbpx
Strona głównaPozostałeZmiany we władzach KSC

Zmiany we władzach KSC

W dniu 29 lutego Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KSC dokonało zmian w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Odwołano m.in. prezesa zarządy Spółki – Krzysztofa Kowę.

O zmianach personalnych poinformował nas rzecznik prasowy KSC – Łukasz Wróblewski. Zgodnie z uchwałą NWZ ze składu Rady Nadzorczej odwołano: Dariusza Wędzkiego, Henryka Ronka, Mariolę Skłodowską-Hończar oraz Adama Szewczuka. Na ich miejsce powołano: Stanisława Kalinowskiego, Jarosława Kocika, Kazimierza Łosia oraz Jana Wójtowicza.
NWZ dokonało również zmian w Zarządzie Spólki. Z jego składu odwołano Prezesa Zarządu Krzysztofa Kowę oraz Członka Zarządu Janusza Stachowiaka.
Informacje o KSC:KSC powstała w sierpniu 2002 roku i jest największym w Polsce i dziewiątym, co do wielkości, producentem cukru w Europie. Udział w krajowym rynku wynosi blisko 40 procent, a pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału Spółka mieści się w pierwszej setce największych firm nad Wisłą. Od 30 września 2003 r. KSC działa jako jednolity ogólnopolski koncern, w którego skład wchodzi 18 Oddziałów, będących wcześniej odrębnymi spółkami akcyjnymi. Fabryki KSC zlokalizowane na terenie ośmiu województw przerabiają rocznie ponad 4 miliony ton buraków dostarczanych przez 30 tysięcy plantatorów gospodarujących na blisko 100 tysiącach hektarów. Oddziały KSC:Borowiczki, Brześć Kujawski, Częstocice, Dobrzelin, Gryfice, Janikowo, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Lublin, Łapy, Malbork, Nakło, Opole, Rejowiec, Werbkowice, Wożuczyn, Żnin.

MS
Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.